Od koncertu "Muzyczne Rodziny" rozpoczął się w niedzielny wieczór 14 lipca XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Wydarzenie kulturalne odbywa się w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.
Koncert miał miejsce we wnętrzach zabytkowego i drewnianego kościółka pw. Matki Boskiej Śnieżnej z Tokarni, który stał się jednym z obiektów skansenu pod Babią Górą.
Dla licznej publiczności zagrały połączone siły artystów z rodzin Borrellich z Rzymu i Leksyckich z Zubrzycy Górnej. W programie znalazły się nieco dłuższe utwory: Wolfganga Amadeusza Mozarta - "Kwartet fletowy D-dur", KV 285 oraz "Kwintet smyczkowy nr 2 g-moll", KV 516. Na zakończenie artyści sprawili wszystkim muzyczną niespodziankę - zabrali słuchaczy w nocą podróż do XVIII-wiecznego Madrytu. Zaprezentowali bowiem utwór Luigiego Boccheriniego - kwintet smyczkowy "Musica notturna delle strade di Madrid" (Nocna muzyka ulic Madrytu).
Maria Dominika Wachałowicz-Kiersztyn, dyrektor Muzeum - Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, wyraziła wielką wdzięczność muzykom za niedzielny koncert. Swoimi talentami muzycznymi podzielili się podczas koncertu, grając na różnych instrumentach następujący artyści ze wspomnianych muzycznych rodzin: Bernadetta Leksycka, Krzysztof Leksycki, Gianfranco Borrelli, Anna Armatys-Borrelli, Konstancja Leksycka, Ilona Nieciąg, Benjamin Leksycki i Rosa Borrelli.
Następny koncert zaplanowano na sobotę 20 lipca o godz. 17. Nosić on będzie tytuł "Mistrz i Uczeń", a wystąpią uczestnicy Babiogórskich Eksploracji Wiolinistycznych - młodzi instrumentaliści, laureaci konkursów muzycznych. Zakończenie festiwalu odbędzie się podczas 22. Święta Borówki. W niedzielę 28 lipca o godz. 17 z koncertem "Bałkańskie ścieżki w muzyce kameralnej" wystąpią zespół Lex-Family-Ensemble, Michał Skiba - kontrabas i zaproszeni goście. Wszystkie koncerty odbywają się w kościele na terenie Skansenu w Zubrzycy, wstęp na nie jest wolny.