Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Odlotowa niedziela w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Odlotowa niedziela w Muzeum Lotnictwa Polskiego przejdź do galerii

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się coroczne Święto Lotnictwa Polskiego, które w niedzielę 25 sierpnia odbyło się w stolicy Małopolski.

 
Zachwycili m.in. spadochroniarze, którzy lądowali pośród odwiedzających muzeum. Łukasz Kaczyński /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Tegoroczne świętowanie było powiązane z 90. rocznicą dwóch ważnych wydarzeń lotniczych - zwycięstwa polskiej załogi - pilota Jerzego Bajana i mechanika Gustawa Pokrzywki - na samolocie turystycznym RWD-9 w prestiżowych zawodach lotniczych Challenge 1934 oraz o zwycięstwa Franciszka Hynka i Władysława Pomaskiego w XXII Pucharze Gordona Bennetta, czyli w najstarszych i najbardziej renomowanych zawodach balonowych na świecie.

- Cieszymy się, że jest tak ogromne zainteresowanie lotnictwem i jego historią, dlatego staramy się, aby to spotkanie było jak najciekawsze i widowiskowe, a zarazem aby miało przystępną formę edukacyjną, zwłaszcza dla najmłodszych pokoleń - mówi Tomasz Kosecki, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Przygotowano naprawdę wiele propozycji. Były przeloty zabytkowych samolotów, z wypuszczaniem kształtnych dymów, jak i akrobacje spadochroniarzy w powietrzu. - To naprawdę przyciąga i zachwyca. Możliwość zobaczenia starszych samolotów w powietrzu, jak i osób, które potrafią tak precyzyjnie wylądować wśród nas, wcześniej wyskakując bez cienia strachu ze spadochronem z samolotu... - ocenił pan Jan, który przyszedł z dwójką dzieci.

Nie zabrakło symulatorów lotów, wystaw sprzętu wojskowego, eksperymentów naukowych, lotniczej gry terenowej czy pokazów grup rekonstrukcji historycznych. Odprawiona została też Msza św. w intencji lotników. Liczną publiczność zgromadził również dynamiczny występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Dużo radości, jak i zaciekawienia widać było także przy stoiskach z nowoczesnymi technologiami, takimi jak pies robot czy łazik marsjański.

« ‹ 1 › »
Święto Lotnictwa Polskiego 2024

Foto Gość DODANE 25.08.2024 AKTUALIZACJA 26.08.2024

Święto Lotnictwa Polskiego 2024

​Piękna pogoda sprawiła, że świętowanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem odwiedzających Muzeum Lotnictwa Polskiego.  

łk

|

GOSC.PL

publikacja 25.08.2024 21:23

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KRAKÓW
  • LOTNICTWO
  • MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO
  • ŚWIĘTO LOTNICTWA POLSKIEGO

Polecane w subskrypcji

  • Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
    • Z bliska
    • Marcin Jakimowicz
    Drużyna Augustyna. Uśmiech Bożej dobroci w sercu Pragi
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
    • Świat
    • Barbara Gruszka-Zych
    O teksańskich kowbojach, którzy mówili po śląsku
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X