Dmuchańce, przejazdy konne, liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i wiele innych punktów złożyło się na Parafialne Święto Rodziny, które miało miejsce w niedzielę 25 maja w parafii pw. NMP Królowej Polski w Miętustwie.
Festyn parafialny poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym. - To niezwykle piękne i cenne, bo oto przed nami czas zabawy, wspólnej radości, ale stajemy tutaj na wspólnej modlitwie, by podziękować Stwórcy za niezwykłe dobrodziejstwo tych chwil - mówił proboszcz ks. Janusz Rzepa. Niedzielna Suma w Miętustwie była szczególna, bo na Mszy św. sakrament chrztu św. przyjęło dwóch małych członków wspólnoty parafialnej, a jubileusz 55-lecia przyjęcia sakramentu małżeństwa świętowali Władysław i Maria Tyrałowie z Cichego.
Festyn odbywał się w ogrodach plebańskich, a za przystrojoną sceną plenerową w tle były widoczne wyraźnie ośnieżone tatrzańskie szczyty. - W górach śnieg, a w naszych sercach wielki upał, bo czekają na nas niezliczone atrakcje, a przede wszystkim jesteśmy razem, taki piękny czas rodzinny przed nami - mówił ks. Rzepa, witając licznie zgromadzonych parafian. W ogrodach byli także obecni inni duchowni - wikary ks. Artur Kulak i ks. Jan Frączek, pomagający w pracy duszpasterskiej w Miętustwie.
Wśród atrakcji były: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, ścianka wspinaczkowa, konna przejażdżka. Wiele też działo się na scenie plenerowej. Wystąpili na niej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Andrzeja Knapczyka-Ducha w Czerwiennem Dolnym. Zaprezentowały się także dzieci z Przedszkola Bajkowego. Wszystkie te placówki leżą w granicach parafii w Miętustwie. Dla uczestników Parafialnego Święta Rodzinnego zaśpiewały schola Niebo z Piekielnika i scholka parafialna z Miętustwa. Nie brakło nuty góralskiej i tańca w wykonaniu zespołu Tatry z Ratułowa. Parafialne Święto Rodziny zakończył występ zespołu Sumigoj.
Uczestnicy wydarzenia mogli też sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe, biorąc udział w różnych konkursach, zaś nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali ratownicy medyczni. Były też stanowiska z gastronomią. Stoły uginały się od różnych smakołyków. Można też było wspomóc placówki edukacyjne działające w granicach parafii. Dodatkową atrakcją była jeszcze możliwość zobaczenia wozu strażackiego OSP Ciche Dolne.
Organizatorami Parafialnego Święta Rodziny byli parafia NMP Królowej Polski w Miętustwie, placówki edukacyjne SP Ciche 1, SP Czerwienne, SP Ratułów, a także jednostki OSP Ciche Dolne, OSP Czerwienne Dolne i OSP Ratułów Dolny, a także miasto i gmina Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Wydarzenie wsparło wielu dobrodziejów.