Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Pszczółki pląsały w Konarach

Pszczółki pląsały w Konarach przejdź do galerii

Kilkaset osób bawiło się dobrze w trakcie kolejnego "Miodobrania-Miodogrania", imprezy integracyjnej zorganizowanej dziś przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną w podkrakowskich Konarach.

 
Tańce są stałym punktem konarskiej imprezy Bogdan Gancarz /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Fundacja prowadzi tam cztery placówki: Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej i Zakład Aktywności Zawodowej. Codziennie korzysta z nich 180 osób z niepełnosprawnością. Jest związana z zakonem szpitalnym bonifratrów, który od 1913 r. ma w Konarach jeden ze swych konwentów. Przełożonym wspólnoty konarskiej jest obecnie o. Hubert Matusiewicz, b. prowincjał bonifratrów. oraz b. wicedyrektor Caritas Polska.

Przyjechały także grupy m.in. z Krakowa, Radwanowic, Cieszyna. - Jestem tu z pięcioma podopiecznymi i naszą panią dyrektor - powiedział br. Bogusław, bonifrater z Cieszyna.

Jeżdżący na wózku Michał Szczurek z Rącznej w gminie Liszki przyjechał z siostrą Dorotą. - Zainteresowały mnie bardzo zapowiadane warsztaty - powiedział.

Było bardzo radośnie. Na trawniku przed sceną uczestnicy imprezy ruszyli w tany w takt utworów granych przez zespoły "Paradise", "Handycap" i "Zieloną Kapelę". Nie brakowało "pszczółek" i pszczelich "trutniów" poprzebieranych w pszczele stroje. Były wśród nich m.in. Ola z Radwanowic, Magda Suder z Zakliczyna i dwie Gosie z krakowskiego Kobierzyna. Pszczele stroje nie były przypadkowe. Cała impreza przebiegała bowiem pod znakiem miodu - daru natury, który łączy dobry smak z właściwościami leczniczymi. Podopieczni z Konar zajmują się m.in. pszczelarstwem. - Nasza pasieka św. Ambrożego jest tylko jednym, ale bardzo ważnym i ciekawym elementem aktywizacji zawodowej. Wspomaga nas okoliczny pszczelarz Kazimierz Nowak. W bieżącym roku z naszych 40 uli uzyskaliśmy bardzo dużo miodu - można go kupić w kiosku przy konwencie powiedział  Cezary Ładyga, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej.

W trakcie imprezy można było degustować rozmaite miody oraz wziąć udział w rozmaitych pokazach i warsztatach pszczelarskich zorganizowanych przez pszczelarzy krakowskich.

- Cieszymy się, że możemy się po raz kolejny spotkać na terenie konwentu. Mamy nadzieję, że dzięki tej imprezie nastąpi prawdziwa integracja osób z rozmaitych placówek opiekuńczych oraz członków społeczności lokalnej i zdołamy pozyskać kolejnych sojuszników naszej działalności - powiedział dr med. Marek Krobicki, prezes Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej.

Na "Miodobranie-Miodogranie" przyjechał br. Łukasz Dmowski, prowincjał bonifratrów. - W archidiecezji prócz konwentów w Krakowie i Konarach mamy jeszcze konwent w Zebrzydowicach i dom rekolekcyjny w Zakopanem. W sumie w naszej prowincji mamy 80 braci zgromadzonych w 15 konwentach, z czego dwa są za granicą. Przy tych konwentach istnieją szpitale, m.in. w Krakowie, oraz domy pomocy społecznej takie, jak ten w Konarach. Mamy jednak liczne grono współpracowników - powiedział prowincjał.

 

 

 

 

ł.

« ‹ 1 › »
"Miodobranie-Miodogranie" w Konarach 2018

Foto Gość DODANE 11.09.2018 AKTUALIZACJA 11.09.2018

"Miodobranie-Miodogranie" w Konarach 2018

​W podkrakowskich Konarach odbyło się dziś kolejne "Miodobranie-Miodogranie", impreza integracyjna zorganizowana przez związaną z zakonem bonifratrów Bonifraterską Fundację Dobroczynną.  
oceń artykuł Pobieranie..

Bogdan Gancarz Bogdan Gancarz

|

GOSC.PL

publikacja 11.09.2018 15:32

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • "MIODOBRANIE-MIODOGRANIE"
  • BONIFRATERSKA FUNDACJA DOBROCZYNNA
  • BONIFRATRZY
  • KONARY
  • KONARY K. KRAKOWA

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Chełmoński. Monumentalna wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie pokazuje artystę o wielu obliczach
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Chełmoński. Monumentalna wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie pokazuje artystę o wielu obliczach
  • Ukraińcy w pracy. Ilu ich jest? W jakich sektorach znajdują zatrudnienie? Jak ich obecność wpływa na polski budżet?
    • Polska
    • Szymon Babuchowski
    Ukraińcy w pracy. Ilu ich jest? W jakich sektorach znajdują zatrudnienie? Jak ich obecność wpływa na polski budżet?
  • Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X