Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Biegali, tańczyli i… padli na kolana

Biegali, tańczyli i… padli na kolana przejdź do galerii

Krakowscy stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" świętowanie XVIII Dnia Papieskiego rozpoczęli już w sobotę 13 października.

 
Stypendyści porwali spacerujących na krakowskim Rynku mieszkańców miasta i turystów do wspólnego tańca Adam Wojnar

Najpierw w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach odbył się coroczny Bieg Papieski. Swoich sił spróbować w nim mógł każdy, a piękna pogoda sprawiła, że chętnych do zmierzenia się ze swoimi słabościami nie brakowało.

Po południu stypendyści porwali spacerujących na krakowskim Rynku mieszkańców miasta i turystów do wspólnego tańca – "belgijki".

– "Belgijka" w Krakowie tańczona jest od 2016 r. W innych miastach ten zwyczaj pojawił się już nieco wcześniej i z roku na rok mamy wrażenie, że ta radosna część naszego świętowania obchodów kolejnych rocznic wyboru Karola Wojtyły na papieża towarzyszy nam od zawsze – mówi Karolina Szabat, rzecznik prasowy krakowskiej wspólnoty.

Tegoroczna odsłona "belgijki" zgromadziła wiele osób, które przyszły zachęcone informacją na Facebooku. – Kiedy tylko ją przeczytałam, nie zastanawiałam się ani minuty, bo kocham taniec, któremu nie mogę się jednak poświęcić z powodu licznych obowiązków związanych ze studiami. A "belgijka" zatańczona na krakowskim rynku to niesamowite doświadczenie – mówiła Kasia Guś. By taniec wypadł jak najlepiej, stypendyści przygotowywali się podczas prób na terenie bazyliki św. Floriana.

W bazylice w sobotni wieczór odbyła się też Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Do udziału w nich stypendyści zachęcali podczas ulicznej ewangelizacji.

« ‹ 1 › »
XVIII Dzień Papieski – prolog, cz. 2

WIARA.PL DODANE 14.10.2018 AKTUALIZACJA 14.10.2018

XVIII Dzień Papieski – prolog, cz. 2

​​Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia już w sobotę 13 października świętowali tegoroczny Dzień Papieski. Najpierw zaprosili wszystkich do udziału w Biegu Papieskim, potem zatańczyli na Rynku Głównym "Belgijkę", a następnie modlili się w bazylice św. Floriana.  
XVIII Dzień Papieski – prolog, cz. 1

WIARA.PL DODANE 14.10.2018 AKTUALIZACJA 14.10.2018

XVIII Dzień Papieski – prolog, cz. 1

​Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia już w sobotę 13 października świętowali tegoroczny Dzień Papieski. Najpierw zaprosili wszystkich do udziału w Biegu Papieskim, potem zatańczyli na Rynku Głównym "Belgijkę", a następnie modlili się w bazylice św. Floriana.  
oceń artykuł Pobieranie..

dm

|

GOSC.PL

publikacja 14.10.2018 12:06

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • FUNDACJA DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA
  • KRAKÓW
  • XVIII DZIEŃ PAPIESKI

Polecane w subskrypcji

  • Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Prawnik dla „Gościa Niedzielnego”: Przebywanie w DPS czy hospicjum nie ogranicza prawa osoby do dysponowania wizerunkiem
  • Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
    • Polska
    • Agata Puścikowska
    Ochronić człowieka prostego. Czy wolno publikować zdjęcia osób zależnych?
  • Jak niszczono księdza Stryczka
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Jak niszczono księdza Stryczka
  • Młodzi w Kościele: na Zachodzie już zmiana. A u nas?
    • Agnieszka Huf
    Młodzi w Kościele: na Zachodzie już zmiana. A u nas?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X