Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Stulecie parafii w Lipnicy Małej

Stulecie parafii w Lipnicy Małej przejdź do galerii

Wraz ze wspólnotą parafii św. Stefana 15 września jubileusz świętował abp Marek Jędraszewski.

 
Abp Marek Jędraszewski 15 września przewodniczył Mszy św. w stulecie istnienia parafii św. Stefana w Lipnicy Małej. Miłosz Kluba /Foto Gość

W wygłoszonym kazaniu metropolita krakowski przypominał: - To stulecie wpisuje się w wielką, trwającą przecież dużo dłużej, historię wiary waszych przodków, żyjących w tym miejscu, w tej części Orawy.

Podkreślał, że wiara dawała poprzednim pokoleniom "przekonanie, że jeżeli jesteśmy razem z Chrystusem i Jego przenajświętszą Matką, to dostąpimy miłosierdzia Bożego".

Zachęcał do dziękowania "za tę historię chrześcijan, żyjących tutaj, za te pokolenia waszych przodków" oraz do modlitwy "za was samych, byście trwali przy krzyżu, by krzyż Chrystusowy pozwalał wam rozwiązywać różnego rodzaju problemy, które składają się na ludzkie historie - problemy małżeńskie, rodzinne, problemy rodziców, zatroskanych o los swoich dzieci, problemy waszej parafii jako wspólnoty, problemy naszej ojczyzny, która swój ratunek musi ciągle odnajdywać w krzyżu Pana naszego Jezusa Chrystusa, problemy Europy, która na własną zgubę chce zapominać o swoich chrześcijańskich korzeniach".

- Niech prawda o Bogu bogatym w miłosierdzie - tak pięknie, tak głęboko przedstawiana w dzisiejszych mszalnych czytaniach - będzie dla was, moi drodzy, natchnieniem, by pójść z ufnością i głęboką wiarą w nowe lata już drugiej setki historii waszej parafii - apelował abp M. Jędraszewski.

W niedzielę metropolita krakowski poświęcił także tablicę, upamiętniającą jubileusz oraz postać ks. Adama Leśniaka, poprzedniego proboszcza parafii, zmarłego w tym roku w trakcie pielgrzymki śladami św. Stefana (więcej w tekście "Zmarł nagle ks. kanonik Adam Leśniak".

Szerzej o parafii w Lipnicy Małej w aktualnym wydaniu "Gościa Krakowskiego".

« ‹ 1 › »
Jubileuszowa Msza św. w Lipnicy Małej

Foto Gość DODANE 15.09.2019 AKTUALIZACJA 16.09.2019

Jubileuszowa Msza św. w Lipnicy Małej

​Abp Marek Jędraszewski 15 września przewodniczył Mszy św. w stulecie istnienia parafii św. Stefana w Lipnicy Małej.  
oceń artykuł Pobieranie..

mk

|

GOSC.PL

publikacja 15.09.2019 21:45

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ABP MAREK JĘDRASZEWSKI
  • JUBILEUSZ
  • LIPNICA MAŁA
  • PARAFIA
  • STULECIE

Polecane w subskrypcji

  • „To jest przyodziewanie człowieka we wspaniałość”. Rzeczy ostateczne: Czyściec
    • Rozmowa
    • Jarosław Dudała
    „To jest przyodziewanie człowieka we wspaniałość”. Rzeczy ostateczne: Czyściec
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X