• facebook
 • rss
 • Centrum na obrzeżach

  Wojciech Teister Wojciech Teister

  dodane 25.08.2015 12:22

  Urząd powinien być jak najbliżej obywatela? Wojewoda małopolski ma na ten temat inne zdanie.

  Dawne pomieszczenia Centrum Administracyjnego Huty Sendzimira zmieniają swoje przeznaczenie. Już niebawem zostanie tam przeniesiona z ul. Basztowej część urzędów podległych małopolskiemu wojewodzie. Na obrzeżach Nowej Huty powstanie Nowe Centrum Administracyjne.

  Brzmi nieźle. W niektórych mediach wojewoda Jerzy Miller jest nawet chwalony jako dobry gospodarz, co to dba, by po pustych pomieszczeniach nie hulał wiatr. To znaczy hulać będzie dalej, bo centrum może i nowe, ale budynki stare. Tyle że teraz metraż nie będzie się marnował. Frekwencję nabiją pracownicy oraz interesanci. Trochę może daleko, ale kto by się tam urzędnikami przejmował!

  No i rzeczywiście chyba nikt się nimi nie przejmuje. Mają fajną pracę, niech się cieszą. A jak się nie podoba, na każde miejsce czeka kolejka chętnych. Przeciw przeprowadzce urzędów nie protestują radni, nie słychać żali mieszkańców. Widać jeszcze do nich nie dotarło, że pod górkę będą mieć nie tylko urzędnicy, ale także petenci.

  We wrześniu zacznie się rok szkolny. Do kuratorium oświaty ruszy fala interesantów – nauczycieli, studentów, rodziców... Nie tylko z Krakowa, także okolicznych powiatów. Dawniej nie mieli daleko – kuratorium mieściło się bowiem blisko dworców i przystanków. Teraz czekać ich będzie dodatkowa, godzinna wyprawa. Trudno byłoby znaleźć jeszcze dalszą „miejscówkę”.

  Urząd ma być przede wszystkim bliski obywatelom. Im bliższy, tym lepiej. Godne pochwały są na przykład pomysły, by filie urzędu miasta otwierać w galeriach handlowych. Tymczasem wojewoda małopolski ma w tej kwestii inną koncepcję. Nie bliżej, a dalej od ludzi. Liczy się nie wygoda mieszkańców, ale dobre wykorzystanie hektarów. Zasiedlanie pustostanów, a nie sprawna obsługa interesantów.

  Niewykluczone, że chodzi też o efekt propagandowy. Nie udaje się, jak dotąd, ściągnąć do pomieszczeń (i na teren) dawnego kombinatu inwestorów. A skoro przedsiębiorcy się nie palą, to padło na urzędników. Im przynajmniej można wydawać polecenia.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • BJGość
   20.06.2016 18:17
   Prezydent Duda uroczyscie przysiegal biorac Boga na swiadka strzec Konstytucji a od juz 9lat mial plan jej deptania na co wysmarowal nawet odpowiedni dokument.I jeszcze echo przysiegi nie ucichlo a juz trzykrotnie Konstytucje podeptal.Duda skazywany byl przez sad w Tarnowie i Krakowie za klamstwa i oszczerstwa jakie publicznie glosil na temat wicemarszalka malopolski Ciepeli i zmuszony do publicznych przeprosin.Czeka jeszcze na niego sprawa skradzionych dokumentow ( wg swiadkow Duda dostal je do reki i nikt ich wiecej nie zobaczyl) z kancelarii Lecha Kaczynskiego i pobierania pieniedzy z EU na nieistniejacy etat...to wszystko prawda o naszym prezydencie .Skoro ktos taki ma takie porcie to mozna tylko skwitowac "jaki narod taki i prezydent".To wszystko wroci ze zdwojona sila i nie ma co tego ukrywac gdy gospodarka Polski zacznie sie sypac a to juz wkrotce nastapi...
  • Edgar
   20.06.2016 20:15
   Polacy to dziwny naród i bardzo naiwny. Nie wiem, czy to wina ludycznego katolicyzmu czy może umysłowego lenistwa? Jeżeli bowiem dużą nieufnością darzą Jarosława Kaczyńskiego to jak mogą mieć zaufanie do prezydenta, którym Kaczyński steruje? Zupełny brak logiki.
  • BJGość
   21.06.2016 19:47
   usuwanie komentarzy nic nie da bo prawda sama sie obroni i wczesniej czy pozniej o siebe sie upomni.Lepiej wczesniej sie z nia zmierzyc niz gdy bedzie za pozno.Przeciez znacie Biblie i wiecie,ze to nieuniknione. Jesli fakty sa jakie sa to nalezy sie z nimi zmierzyc a nie zamykac oczy i udawac,ze ich nie ma. Jesli ktos jednak klamie to sam siebie klamstwem osmiesza.Nie lepiej poddac sprawe dyskusji i wszystko wyjasnic zamiast kasowac? Czyz Jezus nie podejmowal dyskusji nawet z faryzeuszami i swoimi wrogami? Czego wiec sie boicie? Czyzbyscie nie byli glosicielami Prawdy?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół