Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Zobacz także

Reklama

 • Moria
  06.03.2016 08:18
  To nauczanie biskupa Rysia - jest wielu miejscach obce Ewangelii, nauczaniu Ojców Kościoła, nauczaniu Soborów (nawet II Watykańskiemu) - pojawia sie ono niestety w grupach neokatechumenalnych i odnowie charyzmatycznej. Tego typu "nowomowa" ewangelizacyjma funkcjonuje w Kościele od lat 80 - tych XX wieku i niestety zdaje sie nasilać.
 • Moria
  06.03.2016 10:50
  bp Ryś: "Podkreślił też, że Eucharystia nie jest ucztą jedynie dla świętych, bo przecież Bóg do zastawionego stołu zaprasza właśnie grzeszników. Doskonale to rozumiał św. Augustyn, który mówił: "ponieważ codziennie jestem chory - codziennie potrzebuję lekarza". - On wiedział, że Eucharystię musi jeść dzień w dzień, dlatego że to jest najważniejsze lekarstwo na jego chorobę, a nie żadna nagroda za zdrowie - mówił bp Ryś."
  ------------------------------------------
  "Jeśli za każdym razem, gdy Krew zostaje wylana, jest ona wylana na odpuszczenie grzechów, to muszę ją zawsze przyjmować, aby odpuściła mi zawsze grzechy. Ja, który zawsze grzeszę, muszę zawsze dysponować lekarstwem” (św. Ambroży, De sacr. IV, 28]."św. Ambrożemu chodzi tutaj o grzechy lekkie.
  --------------------------------------------
  Trzeba być jednak w stanie łaski uświęcającej przyjmując Pana w Komunii Św.(brak grzechu ciężkiego) - inaczej jest to grzech świętokradztwa
  --------------------------------------
  Świętokradztwo jest grzechem ciężkim, zwłaszcza jeżeli jest popełnione przeciw Eucharystii, ponieważ w tym sakramencie jest obecne w sposób substancjalny Ciało samego Chrystusa (Por. KPK, kan. 1367; 1376).
  --------------------------------------
  doceń 0
 • Moria
  08.03.2016 10:21
  Przepraszam ks. Bpa Rysia - że tak ostro Go potraktowałem i proszę o wybaczenie - niech Go Bóg błogosławi.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy