• facebook
 • rss
 • Pojednanie i miłosierdzie

  dodane 03.04.2016 14:20

  Gałązki oliwne przywiezione z Włoch przez 25 krakowskich wolontariuszy zostały rozdane w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas pontyfikalnej Mszy św.

  Przedstawiciele Wolontariatu św. Eliasza, Caritas Polska, Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu", Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty", Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, Małopolskiego Okręgu ZHR, Szlachetnej Paczki, Akademii Przyszłości, wspólnoty Chrystus w Starym Mieście oraz wolontariusze Światowych Dni Młodzieży po gałązki oliwne - symbole pokoju - pojechali 17 marca. W ciągu 5 dni pielgrzymki pod hasłem "Przebaczenie + Pojednanie = Miłosierdzie" odwiedzili Asyż, Monte Cassino i Rzym, gdzie w Niedzielę Palmową gałązki poświęcił papież Franciszek. Podczas uroczystości na Placu św. Piotra pozdrowił on także uczestników wyprawy.

  - Są tu z nami licznie obecni młodzi wolontariusze z Krakowa. Po powrocie do Polski, przekażą odpowiedzialnym za swój kraj gałązki oliwne zebrane w Jerozolimie, Asyżu i Monte Cassino, i pobłogosławione dzisiaj na tym placu, jako zaproszenie do budowania pokoju, pojednania i braterstwa. Dziękuję za tę piękną inicjatywę. Idźcie odważnie naprzód! - powiedział ojciec święty i w ten sposób o pomyśle wolontariuszy dowiedział się cały świat.

  O. Stanisław Wysocki, opiekun Wolontariatu św. Eliasza działającego przy klasztorze karmelitów na Piasku i pomysłodawca pielgrzymki po gałązki oliwne postanowił, że symbole pojednania zostaną rozdane w Niedzielę Miłosierdzia, podczas głównej Mszy św. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Największe bukiety oliwne zostały przygotowane dla kard. Stanisława Dziwisza oraz przedstawicieli władz Krakowa oraz województwa, by w ten sposób zaapelować o pokój i porozumienie między nimi - zwłaszcza w kontekście Roku Miłosierdzia i zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Do gałązek było też dołączone specjalne przesłanie.

  - Gałązka oliwki oznacza, że Bóg przebacza człowiekowi jego winy, postanawia zawrzeć trwały pokój i pozwolić, aby świat się odrodził - tłumaczą wolontariusze dodając, iż tylko jednocząc się i idąc z odwagą naprzód możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość i zmieniać świat na lepszy.

  - Czyniąc dobro mimo wszystko i niosąc pokój płynący z naszego serca, stajemy się apostołami miłosierdzia i budowniczymi pokoju. Chcemy podzielić się ze wszystkimi naszą radością, uśmiechem i zapałem, zapraszając też do jedności, współpracy i dialogu. Przekazując tę gałązkę oliwną chcemy przypomnieć, jak ważne jest przesłanie o Bożym miłosierdziu i że niezależnie od wszystkiego powinniśmy dostrzec Boga w każdym człowieku - przekonują wolontariusze.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół