• facebook
 • rss
 • Kard. Dziwisz o Navarro-Vallsie: To był człowiek zaufania i wiary

  łk

  dodane 06.07.2017 11:41

  Emerytowany metropolita krakowski wydał oświadczenie po śmierci wieloletniego rzecznika prasowego Watykanu.

  "Z głębokim bólem oraz chrześcijańską nadzieją przyjąłem informację o odejściu do domu Ojca doktora Joaquína Navarro-Vallsa, bliskiego, wiernego i kompetentnego współpracownika papieża Jana Pawła II" - napisał w specjalnym komunikacie metropolita senior archidiecezji krakowskiej.

  Jak zaznaczył, J. Navarro-Valls miał wielkie doświadczenie dziennikarskie i wielokrotnie wspominał swoje pobyty jako korespondent w Polsce. "Odznaczał się głębokim życiem duchowym oraz pełną oddania służbą Ojcu Świętemu i Kościołowi powszechnemu, co realizował jako numerariusz Opus Dei oraz rzecznik i dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej" - przypomniał sekretarz Jana Pawła II.

  Hierarcha dodał, że były rzecznik Watykanu był człowiekiem zaufania i wiary, "z którym papież dzielił i omawiał wiele spraw ważnych dla życia Kościoła oraz troskę o świat". "Nie mam wątpliwości, że ze św. Janem Pawłem II łączyła go nie tylko współpraca, ale również przyjaźń" - podkreślił i zapewnił, że dziękuje Bogu za życie Joaquína Navarro-Vallsa, a jego odejście poleca w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

  Warto dodać, że 5 marca 2014 r. J. Navarro-Valls gościł w Krakowie. Wraz z kard. Stanisławem Dziwiszem wziął wtedy udział w prezentacji dwóch książek - "Wielkiej ilustrowanej księgi cudów św. Jana Pawła II” oraz "U boku Świętego”. Pisaliśmy o tym w tekście Świadkowie świętości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół