Nowy numer 50/2018 Archiwum

Muzyczna gala dla hospicjum

To zdarza się tylko raz w roku: zapach choinek i szopka na scenie filharmonii, a wokół niej śpiewaczki, śpiewacy, chórzyści, muzycy, aniołki, mali górale i ich dyrygent. Tak było wczoraj na „Galowym Koncercie Kolęd”.

Wybrali się nań kard. Stanisław Dziwisz, patron spotkania, o. Leon Knabit, honorowy członek chóru i stały bywalec galowego koncertu, ks. inf. Dariusz Raś i wielu innych specjalnych gości, także spoza Polski.

– Naszego hospicjum nie byłoby bez waszej pomocy. Modlimy się za tych, którzy nas wspomagają – powiedziała Jolanta Stokłosa, dyrektor Hospicjum im. św. Łazarza. – Realizujecie ewangeliczny wymóg troski o chorego – dziękował jej Bogusław Grzybek, dyrygent.

Dziękował i składał wszystkim noworoczne życzenia także kard. Stanisław Dziwisz, który wszedł  na scenę przy akompaniamencie pieśni „Sursum corda”. Mówił o wielkiej radości, jaką sprawia mu dzieło pomocy chorym i chór, który w tę pomoc się angażuje. Dokładniej dwa chóry – Akademicki Chór "Organum" oraz "Cantata" z Niepołomic.

Podczas koncertu wystąpili także soliści: Wiktoria Bisztyga, Anna Bober, Andrzej Borowicz, Szymon Fecica, Elżbieta Towarnicka. Wszystkim akompaniował zespół instrumentalny Ricercar.

Najpierw zabrzmiała przywołująca wspomnienia i specyficzną atmosferę galowych koncertów fantazja polska „Pasterka na Wawelu” Nowowiejskiego. Zagrała ją Agnieszka Radwan-Stefańska. Potem, przy uroczystym brzmieniu organów i dzwoneczków, na scenę wyszły dzieci z niedawno powstałej Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy