Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dobry pomysł, dobry debiut

Wręczono nagrody im. Bartka Zdunka – za debiut publicystyczny oraz za dziennikarską inicjatywę roku.

Podczas gali wręczenia nagród, która odbyła się w krakowskim Klubie Dziennikarza „Pod Gruszką”, dr Krzysztof Gurba, zastępca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II podkreślał, że kluczem do dobrego dziennikarstwa jest połączenie sprawności warsztatowej, dobrego pomysłu i pasji – i takie prace nagradzane są w konkursie im. Bartka Zdunka.

Wspominał także patrona nagrody, studenta dziennikarstwa, którego tragiczna śmierć uniemożliwiła mu zadebiutowanie w mediach. – Był człowiekiem skromnym, ale pełnym marzeń – mówił dr Gurba.

Jak co roku Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka przyznana została w dwóch kategoriach. W kategorii Inicjatywa Roku 2012 przyznano tym razem dwie nagrody – uznając dwa dziennikarskie projekty za bardzo dobre, a jednocześnie trudne do porównania. Zwyciężyły: kwartalnik finansowy „Profit Journal” oraz dwutygodnik „Detalks”. Oprócz nich nominowane były: „Diesel – Diecezjalna Szkoła Lidera” i portal publicystyczny iktomaracje.pl. Nagrody w tej kategorii wręczył Piotr Legutko, prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i dyrektor krakowskiego „Gościa Niedzielnego”.

O wręczenie nagrody w drugiej z kategorii – dla dziennikarzy debiutujących w ciągu ostatniego roku – poproszono prof. Walerego Pisarka, językoznawcę i medioznawcę, uhonorowanego niedawno Laurem SDP. Za najbardziej efektowne wejście w świat dziennikarstwa kapituła konkursu uznała prace Michaela Łyczka z Magazynu „SMS”. Nominacje otrzymali także Przemysław Kielar z Radia Bonus i Krzysztof Kołacz z portalu deon.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama