Przyjacielem żonkila zostać może każdy: wystarczy przyjść na żonkilowy koncert, wsiąść do żonkilowego tramwaju, lub – po prostu – wrzucić do puszki datek. Można też posłuchać żonkilowej piosenki (szczegóły na końcu tekstu).
Niech każdy z nas włączy się w Pola Nadziei! Grzegorz Kozakiewicz 16. edycja akcji Pola Nadziei, która w tym roku trwać będzie pod hasłem „Radość pomagania”, wystartuje już za kilka dni, w niedzielę 17 marca.
Kwesty, edukacja i Msza
– Ta radość buduje więzi miedzy tobą i mną, miedzy chorym a osobą ofiarującą towarzyszenie – nie tylko to fizyczne, ale również materialne i duchowe. W żonkilowych Polach Nadziei pomagamy tym, którzy wsparcia najbardziej potrzebują, czyli pacjentom Hospicjum św. Łazarza, które od wielu lat, dzięki życzliwości wielu tysięcy osób, niesie profesjonalną i nieodpłatną opiekę chorym u kresu życia oraz ich rodzinom – mówi Renata Połomska, koordynator „Pól Nadziei”.
Pola to akcja szczególna, bo podczas kampanii nie tylko zbierane są pieniądze umożliwiające hospicjum dalsze funkcjonowanie. – Od samego początku akcja uczy społeczeństwo, a zwłaszcza dzieci i młodzież, wrażliwości na los i potrzeby osób niepełnosprawnych i cierpiących na nieuleczalne choroby w terminalnym ich stadium – tłumaczy R. Połomska.
16. Pola Nadziei potrwają do 26 maja Archiwum TPCh Hospicjum św. Łazarza 17 marca, w dniu inauguracji tegorocznych Pól Nadziei, rozpoczną się kwesty prowadzone przy kościołach, a przez cały kwiecień będą się one odbywać także w szkołach, na uczelniach, w hipermarketach i w ponad 400 punktach usługowo-handlowych Krakowa i okolic. Kwesty będą również prowadzone zarówno podczas żonkilowych (zorganizowanych przez Hospicjum św. Łazarza) imprez plenerowych, jak i w trakcie tych, do udziału w których hospicjum zostanie zaproszone (np. festyny dzielnic, spektakle, pikniki).
Również 17 marca (o godz. 11) w kaplicy Hospicjum św. Łazarza uroczystą Mszę św. odprawi kard. Franciszek Macharski, który jest wielkim przyjacielem hospicjum i od samego początku wspiera je całym sercem.