Nowy numer 4/2021 Archiwum

Miłość dla Filipin

Modlitwa i pomoc

W sobotę, 25 stycznia, o godz. 19.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odprawiono Msza św. za dusze 10 tys. ofiar ubiegłorocznego tajfunu na Filipinach oraz w intencji żyjących, którzy zostali poszkodowani w tym kataklizmie.

Zbierane również datki na odbudowę jednej ze szkół na filipińskiej wysepce Bantayan, czym zajmie się kierowana przez Janinę Ochojską Polska Akcja Humanitarna. Do akcji prócz PAH włączyło się również kilkadziesiąt wspólnot Nowej Ewangelizacji i wspólnoty skupione w krakowskim oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej.

- Ewangelizacja zaczyna  od świadectwa. Takim jest zaś na pewno konkretny czyn miłości, jakim jest pomoc dla potrzebujących - powiedział bp Grzegorz Ryś.

To on był pomysłodawcą kolejnego etapu pomocy dla Filipińczyków.

- Byliśmy zaproszeni z Janką Ochojską na spotkanie w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, przez panią dziekan, która jest Filipinką z pochodzenia. Janka pokazała tam wówczas film, przedstawiający wielkie rozmiary listopadowej klęski żywiołowej. Uznaliśmy, że potrzebna jest dalsza pomoc dla Filipińczyków - powiedział bp Ryś.

Niemałe wsparcie tuż po kataklizmie zostało już udzielone przez Caritas Polska i Polską Akcję Humanitarną.

- Wiemy jednak, że ten entuzjazm pomocowy szybko gaśnie, szczególnie gdy dana tragedia zostaje przykryta w świadomości odbiorców mediów doniesieniami o kolejnych tragediach. W przypadku Polskiej Akcji Humanitarnej cenne jest to, że prowadzą systematyczną pracę pomocową w wielu regionach świata bez jednorazowych zrywów  - dodał bp Ryś.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama