Nowy numer 48/2020 Archiwum

Regulamin konkursu

Poprzez konkurs organizator, którym jest Instytut Gość Media w Katowicach, chce pomóc w propagowaniu ciekawych publikacji, które ukazują się w parafiach archidiecezji krakowskiej, gdzie wydawany jest Gość Krakowski, dodatek diecezjalny Gościa Niedzielnego.

1. Cele konkursu

Konkurs ma na celu upamiętnienie ks. prałata Tadeusza Juchasa, wieloletniego proboszcza parafii i kustosza sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu. Kapłan był duszpasterzem zawsze otwartym na media, na rozmowy z dziennikarzami, służył radą, nie unikał trudnych tematów. Zawsze był na bieżąco z nowościami technicznymi, które wykorzystywał do dzieła nowej ewangelizacji.

2. Informacje ogólne

Poprzez konkurs organizator, którym jest Instytut Gość Media w Katowicach, chce pomóc w propagowaniu ciekawych publikacji, które ukazują się w parafiach archidiecezji krakowskiej, gdzie wydawany jest Gość Krakowski, dodatek diecezjalny Gościa Niedzielnego. To właśnie ten oddział jest odpowiedzialny za organizację i przeprowadzenie konkursu.

3. Warunki uczestnictwa

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie parafie z archidiecezji krakowskiej, w których regularnie ukazuje się gazetka parafialna. Do końca marca na adres redakcji Gościa Krakowskiego należy przesłać trzy numery gazetki parafialnej (po jednym egzemplarzu każdy), które ukazały się w okresie styczeń – grudzień 2014 lub później. Mile widziane będzie dostarczenie egzemplarzy gazetek także w formacie PDF.

4. Jury i sposób oceniania

Gazetki parafialne będzie oceniać jury powołane przez dziennikarzy „Gościa Niedzielnego”. Ocenie będzie podlegać:

  • Ogólny sposób prowadzenia gazetki
  • Podejmowanie tematyki związanej z parafią poprzez ciekawe formy dziennikarskie
  • Innowacyjność, pomysłowość
  • Szata graficzna

5. Terminy i gala finałowa

Każdy zespół redakcyjny musi zgłosić gazetkę do konkursu najpóźniej do końca marca. Następnie jury przystąpi do ich oceny. Pod koniec kwietnia wybrane redakcje zostaną poinformowane o zaproszeniu na galę finałową połączoną z warsztatami dziennikarskimi. Gala odbędzie się w sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu na w drugiej połowie maja (w tym miesiącu odszedł od nas ks. prałat Tadeusz Juchas.)

UWAGA!

Każda redakcja wysyłając gazetki będzie musiała na specjalnym formularzu zgłoszenia (do pobrania na stronie), uzyskać podpis księdza proboszcza, który wyrazi tym samym zgodę na uczestnictwo zespołu redakcyjnego w konkursie.

6. Nagrody

Organizator przewiduje przyznanie zwycięskim redakcjom pamiątkowych nagród i dyplomów

7. Patronaty

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem kard. Stanisława Dziwisza, a także przy współpracy Związku Podhalan, którego ks. Juchas był kapelanem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.