Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Witraż na Bulwarowej

Pierwsze kolorowe okno pallotyńskiego kościoła zostało poświęcone podczas niedzielnej Mszy św.

Witraż został umieszczony nad głównym wejściem do kościoła.

Jak wyjaśniał podczas uroczystości ks. Wiesław Wilmański SAC, proboszcz nowohuckiej parafii MB Pocieszenia, symbole umieszczone na witrażu mają przypominać, że gospodarzami tego miejsca są Chrystus (Jego symbolizuje krzyż) oraz Matka Boża (litera "M"). Otaczające symbole kwiaty to oznaczają z kolei miłość.

- Niech przyozdabia on naszą świątynię na chwałę Bożą i ku czci naszej Patronki - mówił podczas poświęcenia witraża proboszcz parafii przy Bulwarowej.

Witraż powstał dzięki ofiarodawcom. Byli wśród nich także uczestnicy specjalnie zorganizowanego balu dobroczynnego, który odbył się w lutym.

Pallotyńska parafia znana jest - nie tylko w Krakowie - m.in. dzięki spotkaniom "Ewangelizacja na Bulwarowej" (wcześniej były to "Rejsy ewangelizacyjne" po Wiśle, również organizowane przez pallotynów).

Z parafii MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej nadaje również internetowe radio nowohuckie.pl, a niedawno w tamtejszym kościele odbyło spotkanie uwielbieniowe z udziałem bp. Grzegorza Rysia (więcej: Uwielbienie na Bulwarowej).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma