Symbol ŚDM i Roku Miłosierdzia

Papież Franciszek poświęcił kamień węgielny domu "Misericordiae" w Brzegach w gminie Wieliczka.

Do Watykanu zawieźli go m.in. burmistrz Wieliczki Artur Kozioł i dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula.

Kamień węgielny, który papież poświęcił podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, pochodzi z Groty Zwiastowania w Ziemi Świętej. Budującym dom środowiskowego wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych "Misericordiae" przekazał go w sierpniu tego roku kard. Stanisław Dziwisz.

Sama placówka powstaje przy otwartym niedawno Rondzie Światowych Dni Młodzieży, czyli tuż obok "Campus Misericordiae", miejsca, w którym odbędą się czuwanie i papieska Msza św. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Budowa finansowana jest z pieniędzy gminy i budżetu państwa. Wyposażenie oraz utrzymanie i prowadzenie domu przez najbliższe lata ma zapewnić Caritas. - Będzie to nie tylko pamiątka papieskiego spotkania z młodzieżą, ale także symbol Roku Miłosierdzia, w którym się ono odbędzie - mówi Artur Kozioł. To właśnie podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży dom "Misericoridiae" ma zostać otwarty.

Burmistrz Wieliczki ma nadzieję, że budynek poświęci podczas swojej wizyty w Brzegach ojciec święty. Jak zaznacza, prace przebiegają zgodnie z planem i w maju lub czerwcu budowa powinna się zakończyć.

Tuż obok domu wsparcia środowiskowego w Brzegach ma także powstać centrum logistyczne Caritas "Chleb Miłosierdzia". Będzie to jedna z największych hali, która będzie magazynem żywności dla najuboższych. Prace projektowe mają się zakończyć w styczniu przyszłego roku. To, zdaniem Artura Kozioła, wystarczy, by i ta inwestycja była gotowa przed przyjazdem papieża. - Będzie to budynek prostszy w budowie, jednokondygnacyjny, którego część będzie można wykonać z gotowych elementów - wyjaśnia.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..