Nowy numer 50/2019 Archiwum

Zobacz także

 • Toma_Didymos
  05.03.2016 11:53
  Tytuł artykułu brzmi heretycznie. Grzech nie prowadzi do Boga a wręcz przeciwnie odłącza człowieka od Boga. W zamyśle autorki pewnie było nakreślić fakt, że zetknięcie się z prawdą o naszym grzechu prowadzi do Boga a to już co innego. Niemniej sam artykuł ciekawy i wartościowy z tym, że na prawdę lepiej jest być wyczulonym na takie sformuowania bo od nich bierze się dużo zamętu w Kościele a rózne przeciwne Kościołowi ugrupowania tylko czekają na jakieś słowa czy gesty niejednoznaczne ze strony Kościoła, hierarchów itd. aby podchwycić i zasiać zamęt.
 • Toma_Didymos
  05.03.2016 15:30
  Bez urazy. Nie chcę nikogo piętnować i nie jestem żadnym teologiem a raczej zwykłym szarym szeregowym katolikiem w dodatku strasznie grzesznym. Myślę, że po prostu Ks.Bp. Grzegorz Ryś dokonał pewnego skrutu myślowego. To bynajmniej wynika z całej treści jego słów. Coś w myśl sytuacji z przypowieści o synu marnotrawnym.

  "Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca." Łk 15, 17-20a
  Można powiedzieć- rozczarowanie grzechem. Syn marnotrawny zobaczył w prawdzie swoją sytuację, podliczył straty (bynajmniej nie chodzi tylko o głód), zobaczył co stracił porzucając tak dobrego Ojca i pożałował. Żal wzbudził tęskonotę a to dało mu siły wrócić. Wspomnienie miłości Ojca wprawiło go w ruch. Myślę, że chyba o to tutaj chodzi.
  doceń 0
 • Twin
  05.03.2016 23:46
  @mlacka, niestety źle sformułowany tytuł wywołał sporo zamętu na deon.pl i jego FB. Cieszę się, że w GN jesteście tak wyczuleni na dobro czytelnika. Na FB Ddeonu już pojawili się "tropiciele herezji" biskupa Rysia ze swoimi mądrościami. Przykre.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama