Nowy numer 20/2024 Archiwum

Dziękczynienie za męczenników

W rocznicę beatyfikacji o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka do Krakowa przyjedzie kard. Angelo Amato, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Rok od wyniesienia na ołtarze franciszkańskich męczenników z Pariacoto minie 5 grudnia. Dzień przed rocznicą - w niedzielę 4 grudnia - kard. Amato będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 12 w bazylice franciszkanów w Krakowie.

Po Mszy św. wierni w procesji udadzą się do kaplicy Męki Pańskiej, gdzie na co dzień wystawione są relikwie błogosławionych. Tam uczczą doczesne szczątki męczenników.

Jak poinformował o. Jan Maria Szewek OFMConv, udział w uroczystości zapowiedziało rodzeństwo męczenników - bracia bł. Zbigniewa oraz siostry i brat bliźniak bł. Michała.

4 grudnia od godz. 9 do 11 w kaplicy Włoskiej (wejście z krużganków klasztoru) będzie można obejrzeć film dokumentalny o zakonnikach, którzy 25 lat temu w Pariacoto ponieśli śmierć męczeńską z rąk komunistycznych terrorystów, oraz zdjęcia z zeszłorocznej beatyfikacji (przewodniczył jej właśnie kard. Amato).

W tym samym czasie będzie można także kupić obrazki i różańce z ich relikwiami II stopnia oraz materiały opowiadające o ich życiu i działalności.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy