Nowy numer 30/2021 Archiwum

Niedługo muzealny debiut "Cracovii"

Z budynku dawnego hotelu, który należy obecnie do Muzeum Narodowego w Krakowie, znikają stopniowo wielkoformatowe banery reklamowe. W maju w "Cracovii" odbędą się już pierwsze pokazy muzealne.

W grudniu ub. roku niszczejący budynek "Cracovii", zabytek architektury modernistycznej z lat 60. ub. stulecia, został własnością MNK, którego Gmach Główny znajduje się naprzeciw. Przez kilka ostatnich lat to miejsce znane było krakowianom i turystom głównie z oblepiających je wielkoformatowych reklam. Teraz stopniowo znikają z budynku.

- 19 maja, podczas krakowskiej Nocy Muzeów, odbędzie się muzealny debiut "Cracovii". Odbędą się wówczas trzy pokazy - kolekcji ceramiki z lat 60., mody z tego samego okresu oraz projektów przebudowy budynku, które powstaną podczas warsztatów zorganizowanych przez nas wspólnie z czasopismem "Architektura-Murator" - poinformował prof. Andrzej Szczerski, wicedyrektor MNK ds. naukowych. - Jesienią zaprezentujemy zaś wystawę poświęconą twórczości architektonicznej prof. Witolda Cenckiewicza, projektanta budynku hotelu.

Ostateczną formę przestrzeni tworzonej przez oba gmachy muzealne poznamy za kilka lat. Muzeum zaprasza we wtorek 28 marca o godz. 17 do Gmachu Głównego MNK (al. 3 Maja 1) na debatę poświęconą temu tematowi.

Czytaj także:

Muzealny hotel Cracovia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama