Nowy numer 39/2020 Archiwum

Kard. Dziwisz o Navarro-Vallsie: To był człowiek zaufania i wiary

Emerytowany metropolita krakowski wydał oświadczenie po śmierci wieloletniego rzecznika prasowego Watykanu.

"Z głębokim bólem oraz chrześcijańską nadzieją przyjąłem informację o odejściu do domu Ojca doktora Joaquína Navarro-Vallsa, bliskiego, wiernego i kompetentnego współpracownika papieża Jana Pawła II" - napisał w specjalnym komunikacie metropolita senior archidiecezji krakowskiej.

Jak zaznaczył, J. Navarro-Valls miał wielkie doświadczenie dziennikarskie i wielokrotnie wspominał swoje pobyty jako korespondent w Polsce. "Odznaczał się głębokim życiem duchowym oraz pełną oddania służbą Ojcu Świętemu i Kościołowi powszechnemu, co realizował jako numerariusz Opus Dei oraz rzecznik i dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej" - przypomniał sekretarz Jana Pawła II.

Hierarcha dodał, że były rzecznik Watykanu był człowiekiem zaufania i wiary, "z którym papież dzielił i omawiał wiele spraw ważnych dla życia Kościoła oraz troskę o świat". "Nie mam wątpliwości, że ze św. Janem Pawłem II łączyła go nie tylko współpraca, ale również przyjaźń" - podkreślił i zapewnił, że dziękuje Bogu za życie Joaquína Navarro-Vallsa, a jego odejście poleca w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

Warto dodać, że 5 marca 2014 r. J. Navarro-Valls gościł w Krakowie. Wraz z kard. Stanisławem Dziwiszem wziął wtedy udział w prezentacji dwóch książek - "Wielkiej ilustrowanej księgi cudów św. Jana Pawła II” oraz "U boku Świętego”. Pisaliśmy o tym w tekście Świadkowie świętości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama