Nowy numer 39/2020 Archiwum

Weekend pod znakiem ŚDM

Świadectwo o śp. Helenie Kmieć, nagroda metropolity "Młodość - projekt życia" i zbiórka na rzecz młodych z Aleppo - znamy już szczegółowy plan obchodów 1. rocznicy ŚDM Kraków 2016.

Wydarzenia organizowane z tej okazji przez archidiecezję krakowską rozpoczną się 29 lipca o godz. 13. Katechezę abp. Marka Jędraszewskiego w kościele księży pijarów przy ul. Meissnera 20 poprzedzą świadectwa rapera Michała "Pax" Bukowskiego, Marka Warejki ze wspólnoty "Betania", siostry zamordowanej w Boliwii Heleny Kmieć oraz Pauliny Plucińskiej, jej przyjaciółki z parafialnego KO ŚDM w Libiążu.

Moc atrakcji czeka również na uczestników sobotniego koncertu w Tauron Arenie Kraków. Już od godz. 16 wezmą udział w pre-wydarzeniach. Na początek młodzi zapoznają się z projektem "Nieśmiertelni". Kupując płytę-cegiełkę o tym samym tytule, będą mogli wspomóc ofiary wojny w Aleppo. Wystąpi też przed nimi zespół niemaGOtu, którego utwór "Biada" znalazł się na płycie.

Przed uczestnikami także niepowtarzalna okazja, by włączyć się do projektu "Biblia Audio". Tuż przed koncertem zawołają wspólnie: "Niech żyje Król!" i "Pan moim Bogiem!". Nagranie z udziałem młodych znajdzie się w audiobooku Pisma Świętego obok interpretacji Krzysztofa Globisza, Jerzego Treli, Krystyny Jandy czy Małgorzaty Kożuchowskiej.

O godz. 18 rozpocznie się główna część koncertu, którą poprowadzą: Dominika Gwit i Mateusz Janicki oraz Marika i Jasiek Mela. Wystąpią natomiast znane gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i nie tylko. Wśród nich: Gabriela Gąsior, TGD, Arkadio, Krzysztof Iwaneczko, Natalia Niemen, Anita Lipnicka czy Monika Kuszyńska. Nie zabraknie również Adama Sztaby z chórem i orkiestrą Światowych Dni Młodzieży.

Podczas koncertu poznamy również 7 zwycięzców nagrody metropolity krakowskiego "Młodość - projekt życia". Statuetki, które zostaną wręczone laureatom, wykonały osoby niepełnosprawne ze Skawiny.

- Nagroda będzie przyznawana w każdym roku. Ma ona przedłużyć klimat Światowych Dni Młodzieży i zainspirować młodych do działań charytatywnych, społecznych i kulturalnych - wyjaśnia bp Damian Muskus, koordynator generalny KO ŚDM Kraków 2016.

Rocznicowa niedziela dostarczy natomiast wrażeń duchowych. Już o 12.30 w sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie abp Jędraszewski.

Przypominamy, że udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy na stronie: rejestracja.krakow2016.com. Organizatorzy już dziś zachęcają, aby własne relacje z rocznicowych wydarzeń w mediach społecznościowych oznaczać hashtagiem #rokpośdm.

- Wprawdzie od Światowych Dni Młodzieży minął już rok, ale to nie znaczy, że atmosfera tych dni przeszła w zapomnienie. One wciąż żyją w naszych wspólnotach parafialnych, a w młodych dalej jest zapał - przekonuje bp Muskus.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama