Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne

Kolarz z małopolskich Zegartowic triumfował już w tym wyścigu w 2014 roku.

Informację tę organizatorzy TdP potwierdzili m.in. na Twitterze:

Potwierdzenie startu przez Rafała Majkę (grupa Bora Hansgrohe) oznacza, że szybko wraca on do pełni sił po groźnym wypadku na trasie tegorocznego Tour de France. Po upadku z trudem (i dzięki pomocy innego polskiego kolarza - Michała Kwiatkowskiego z Team Sky) dojechał do mety 9. etapu TdF.

W Tour de Pologne wystartuje także inna gwiazda światowego peletonu - drużynowy kolega Rafała Majki - Słowak Peter Sagan. On również przedwcześnie opuścił tegoroczny Tour de France. Został wykluczony przez jury za spowodowanie upadku Marka Cavendisha. Według wielu komentarzy, była to jednak decyzja pochopna. P. Sagan wygrał Tour de Pologne w 2011 roku.

"Chociaż od mojego ostatniego występu w Tour de Pologne minęło już 6 lat, nigdy nie zapomnę, jak się czułem w 2011 roku, stojąc na podium w Krakowie w żółtej koszulce. Było to moje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ważnego, etapowego wyścigu i jedno z najpiękniejszych przeżyć dla młodego kolarza" - mówi Peter Sagan, cytowany na oficjalnej stronie wyścigu.

Z kolei w zaplanowanym na 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej Tour de Pologne amatorów wystartuje prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej Brian Cookson.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama