Nowy numer 42/2018 Archiwum

Dzień Całunu w Krakowie

Spotkanie "Tajemnica Całunu Turyńskiego - nauka i wiara" odbędzie się 21 października w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Konferencja, zorganizowana w 5. rocznicę otwarcia wystawy "Kim jest Człowiek z Całunu?" w Krakowie, będzie zarazem inauguracją Polskiego Centrum Syndonologicznego, zajmującego się popularyzacją wiedzy na temat Całunu Turyńskiego.

Całodniową konferencję otworzy wykład na temat historii Całunu Turyńskiego, który wygłosi dr Gian Maria Zaccone, dyrektor Międzynarodowego Centrum Syndonologicznego w Turynie. Innym ważnym punktem programu będzie interdyscyplinarna dyskusja panelowa "Całun - wyzwanie dla rozumu i zwierciadło Ewangelii" z udziałem naukowców z Włoch i Polski.

W czasie spotkania odbędzie się także promocja nowej książki autorstwa kilku włoskich lekarzy patologów, zatytułowanej "Autopsja Człowieka z Całunu", która jest naukową próbą rekonstrukcji męki Chrystusa w oparciu o analizę medyczną wizerunku i śladów biologicznych utrwalonych na płótnie.

Wydarzenie zakończy się Mszą św. odpustową, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz, i koncertem znanego włoskiego pianisty Andrei Boccalettiego. Zapisy i więcej informacji na stronie wydarzenia: www.dziencalunu.pl.

Czytaj także:

To była najstraszniejsza śmierć

Dzień Całunu odbędzie się 21 października w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach   Dzień Całunu odbędzie się 21 października w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach Materiały prasowe

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • R
    13.10.2017 07:54
    Dla mnie najbardziej przekonywujący dowód na to, że nie jest to podróbka ze średniowiecza to to, że w dobie produkcji tabletów, statków kosmicznych, sztucznego serca i zapłodnienia invitro itp. przeciwnicy całunu nie potrafią... stworzyć doskonałej kopii całunu. Dlaczego? jak na razie najbliższa oryginału jest kopia wykonana.... silnym laserem
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy