Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzień Całunu w Krakowie

Spotkanie "Tajemnica Całunu Turyńskiego - nauka i wiara" odbędzie się 21 października w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Konferencja, zorganizowana w 5. rocznicę otwarcia wystawy "Kim jest Człowiek z Całunu?" w Krakowie, będzie zarazem inauguracją Polskiego Centrum Syndonologicznego, zajmującego się popularyzacją wiedzy na temat Całunu Turyńskiego.

Całodniową konferencję otworzy wykład na temat historii Całunu Turyńskiego, który wygłosi dr Gian Maria Zaccone, dyrektor Międzynarodowego Centrum Syndonologicznego w Turynie. Innym ważnym punktem programu będzie interdyscyplinarna dyskusja panelowa "Całun - wyzwanie dla rozumu i zwierciadło Ewangelii" z udziałem naukowców z Włoch i Polski.

W czasie spotkania odbędzie się także promocja nowej książki autorstwa kilku włoskich lekarzy patologów, zatytułowanej "Autopsja Człowieka z Całunu", która jest naukową próbą rekonstrukcji męki Chrystusa w oparciu o analizę medyczną wizerunku i śladów biologicznych utrwalonych na płótnie.

Wydarzenie zakończy się Mszą św. odpustową, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz, i koncertem znanego włoskiego pianisty Andrei Boccalettiego. Zapisy i więcej informacji na stronie wydarzenia: www.dziencalunu.pl.

Czytaj także:

To była najstraszniejsza śmierć

Dzień Całunu w Krakowie   Dzień Całunu odbędzie się 21 października w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach Materiały prasowe

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama