Nowy numer 42/2018 Archiwum

Bóg się nami nie brzydzi przejdź do galerii

Prawie 200 osób przyjęło sakrament namaszczenia, umocnienie i tyle samo otrzymało lurdzkie błogosławieństwo w czasie Dnia Chorego w Ludźmierzu.

Głównym punktem niedzielnego Dnia Chorego w Ludźmierzu była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Zbigniew Kryjomski, wikary z pobliskiej parafii w Klikuszowej. Duchowny przypomniał, że 160 lat temu Matka Boża w Lourdes Bernadetcie przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie. - Tam wtedy wytrysnęło cudowne źródełko, ale to nie ono leczy, tylko Bóg, który jest cudowny, i którego prosi o to Matka Boża. Bóg nie brzydzi się nami, nie brzydzi się żadną naszą chorobą. On jest zainteresowany naszym losem - podkreślał ks. Zbigniew.

W czasie Eucharystii prawie 200 osób przyjęło sakrament namaszczenia i tyle samo na zakończenie liturgii otrzymało lurdzkie błogosławieństwo, którego udzielił celebrans. Kapłan przeszedł z monstrancją po całym kościele.

W organizację Dnia Chorego włączyli się podhalańscy Rycerze Kolumba, grupa wolontariatu z ludźmierskiej parafii. Wszystkich na zakończenie pozdrowił ks. Jerzy Filek, kustosz sanktuarium Gaździny Podhala.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy