Nowy numer 45/2019 Archiwum

Rękawiczka Ojca Pio

Nietypową relikwię będą mogli uczcić uczestnicy XVI Czuwania z Ojcem Pio, które w nocy z 16 na 17 czerwca odbędzie się w Łagiewnikach.

Rejestracja uczestników spotkania w sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Każdy z biorących udział w czuwaniu będzie mógł uczcić relikwie świętego - rękawiczkę, którą zakrywał stygmaty, oraz bandaż.

Konferencje i świadectwa wygłoszą br. Antonio Belpiede, kapucyn z prowincji Foggia, do której należał o. Pio, ks. Krzysztof Śliczny, asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej, ks. Andrzej Liszka, moderator największej w Polsce Grupy Modlitwy Ojca Pio z Nowego Sącza.

Chwilę przed godz. 21 wniesione zostaną relikwie św. Ojca Pio. Mszy św. o północy będzie przewodniczył emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Czuwanie zakończy się rozesłaniem o godz. 5 w niedzielę.

Krakowskie czuwanie to tylko jedna z inicjatyw, wpisujących się w jubileuszowe obchody - w tym roku mija bowiem 100 lat od otrzymania przez Ojca Pio stygmatów oraz 50 lat od jego śmierci.

Ta podwójna rocznica stała się także pretekstem do zorganizowania przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio kampanii społecznej "Niestygmatycy". Więcej w tekście "To nie tylko bezdomny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama