Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nieulotne

To nie tylko historia pierwszej polskiej stewardesy. To opowieść o czymś więcej, o tym, co nieulotne. Publikujemy reportaż radiowy, wyróżniony Nagrodą Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

W 1903 roku Orville Wright "otwiera" niebo dla ludzi, wzbijając się w powietrze maszyną napędzaną silnikiem spalinowym. 42 lata później przestworza zostają otwarte dla sześciu dziewczyn, które zostają stewardesami. Pierwszą polską stewardesą jest Zofia Glińska.

Pierwsza polska stewardesa to jednocześnie organizatorka służby stewardes w Polskich Liniach Lotniczych LOT, sanitariuszka Armii Krajowej oraz uczestniczka powstania warszawskiego. Jej przyjaciółka twierdzi, że Zosia była przepełniona energią... ciągle w biegu albo w locie. Mimo to znalazła czas na miłość. Reportaż to nie tylko historia pierwszej polskiej stewardesy, ale także opowieść o czymś więcej, o tym, co nieulotne.

"Nieulotne" Beata Kwiatkowska

Materiał "Nieulotne" Beaty Kwiatkowskiej otrzymał Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii "reportaż po debiucie", której patronem jest Paweł Migas, zmarły w 2006 roku dziennikarz "Gościa Krakowskiego".

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama