Nowy numer 42/2019 Archiwum

Módl się i jedź

Kilkudziesięciu rowerzystów - dzieci i dorosłych - poświęciło swoje pojazdy w parafii Narodzenia NMP w Gaju.

W niedzielę 21 lipca rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Właśnie tego dnia cykliści spotkali się na Mszy św. w kościele w Gaju. Po Eucharystii odbyło się poświęcenie rowerów. Było to jedno z pierwszych wydarzeń projektu "Pray and ride", realizowanego w parafii z myślą o rowerzystach.

Jak podkreśla proboszcz ks. Emil Furtak, rowerzyści również są uczestnikami ruchu drogowego i należy otoczyć ich troską, modląc się dla nich o bezpieczeństwo i budząc świadomość odpowiedzialności za życie i zdrowie własne i innych osób spotykanych na drogach.

Z myślą o nich proboszcz, który sam jest zapalonym rowerzystą, inicjuje projekty duszpasterskie pod wspólnym hasłem: "Pray and ride" (Módl się i jedź). Będą one realizowane m.in. w przestrzeni wirtualnej za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W planach jest także stworzenie w Gaju przestrzeni medytacyjnej i rekreacyjnej dla rowerzystów. Sprzyja temu urokliwe położenie zabytkowego kościoła, który został wzniesiony wśród lasów i pagórków. Powstają tu park ze ścieżkami maryjnymi i strefa wypoczynku. - Chcemy łączyć wymiar duchowy naszego życia z przeróżnymi inicjatywami dla rowerzystów, aby jazda na rowerze prowadziła nas do Boga - tłumaczy ks. Furtak.

Najbliższym wydarzeniem dla cyklistów będzie Msza św. w ramach odpustu Narodzenia NMP, który odbędzie się 9 września.

Sama miejscowość warta jest odwiedzenia nie tylko ze względu na urokliwe położenie. Ciekawa jest historia tutejszego wizerunku Maryi, sprowadzonego do parafii w XIII wieku.

Więcej w tekście: "Poświęć rower u Pani Gajowskiej".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL