Nowy numer 42/2019 Archiwum

Daria Gosek-Popiołek kandydatką Partii Razem na prezydenta Krakowa

Swoją kandydaturę ogłosiła 31 lipca.

Oprócz Partii Razem D. Gosek-Popiołek popierają stowarzyszenia Miasto Wspólne i Queerowy Maj.

- Moja decyzja o tym, żeby startować, wzięła się stąd, że od wielu, wielu lat przychodzę na Radę Miasta, piszę petycje, protestuję, aktywnie działam, ale te działania są punktowe, a Kraków potrzebuje zmian systemowych. Nie może być tak, że krzyczymy o naszych ważnych sprawach z galerii, a radni nas nie słuchają - mówiła D. Gosek-Popiołek podczas spotkania z dziennikarzami. - Potrzebujemy nowych ludzi, nowych idei i nowej wizji dla Krakowa. To jest powód, dla którego startuję i moja największa motywacja - dodała.

Jak tłumaczyła kandydatka na prezydenta stolicy Małopolski, sprawami, które łączą popierające ją organizacje, są rozwój transportu, zieleń w mieście, walka o czyste powietrze, walka z biznesem reprywatyzacyjnym oraz zdrowie mieszkańców.

33-letnia Daria Gosek-Popiołek jest z wykształcenia polonistką, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktywistką, która angażuje się w akcje sąsiedzkie i działalność ruchów miejskich. Mieszka na krakowskim Żabińcu, zawodowo związana jest ze sferą kultury.

W wyborach samorządowych o fotel prezydenta Krakowa będą walczyli także Jacek Majchrowski oraz Małgorzata Wassermann.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL