Nowy numer 42/2019 Archiwum

"Gość Niedzielny" doceniony za informacje o misjach

Redaktor naczelny naszego tygodnika ks. Adam Pawlaszczyk odebrał w Warszawie medal "Benemerenti in opere evangelizationis", przyznawany osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji. "Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii "informacja medialna".

Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji. W "Gościu" krakowskim piszemy zwłaszcza o misjonarzach pracujących w Tanzanii, m.in. w misji katolickiej Kiabakari, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym kustoszem jest krakowski kapłan ks. Wojciech Adam Kościelniak. Nasze łamy otwierają się również dla młodzieży działającej w wolontariacie misyjnym, prowadzonym przez zgromadzenia zakonne salwatorianów i salezjanów, a także dla oazowiczów, którzy wyjeżdżają, by głosić Ewangelię na kontynencie afrykańskim, ale także na wschodzie Europy czy w Azji. Chętnie również opisujemy inicjatywy, których celem jest wspieranie misjonarzy: modlitewne i materialne.

Przypominamy kilka artykułów na temat misji, które ukazały się u nas w ostatnim czasie.

Lekcja bezwarunkowej miłości

Góralska modlitwa za misje

Solidarni z misjami

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL