Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ks. Babiarz wpisany do KRS jako prezes Stowarzyszenia "Wiosna"

Ks. Grzegorz Babiarz, psychoterapeuta, wykładowca akademicki i współpracownik ks. Jacka Stryczka, został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako prezes Stowarzyszenia "Wiosna" w Krakowie.

Kto jest prezesem stowarzyszenia, które zasłynęło projektem Szlachetna Paczka, nie było wiadomo od lutego. Joanna Sadzik przychodziła do pracy i uważała, że jest prawomocnym prezesem. Ks. Grzegorz Babiarz również sądził, że jest prezesem, ale nie przychodził do budynku stowarzyszenia.

We wrześniu ubiegłego roku, kiedy Onet opublikował reportaż, z którego wynikało, że ks. Jacek Stryczek stosował mobbing wobec pracowników "Wiosny", prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego naruszenia praw pracowniczych, a ks. Stryczek podał się do dymisji.

W miejsce ks. Stryczka na prezesa została powołana Joanna Sadzik, ówczesna szefowa Szlachetnej Paczki. 4 lutego walne zgromadzenie "Wiosny" odwołało J. Sadzik i powołało na prezesa ks. G. Babiarza, psychoterapeutę, wykładowcę, współpracownika ks. Stryczka. 11 lutego walne zgromadzenie, w innym niż poprzednio składzie, przywróciło J. Sadzik i jej zarząd. To działanie w marcu sąd, na wniosek ks. Babiarza, uznał za bezprawne i nakazał wykreślenie Sadzik i jej zarządu z KRS. 

W poniedziałek ks. Grzegorz Babiarz w asyście pełnomocników i ochroniarzy wszedł do siedziby Stowarzyszenia "Wiosna". Jego sposób działania został skrytykowany w oświadczeniu opublikowanym przez kurię metropolitalną w Krakowie.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  12.04.2019 07:48
  Dobrze, że prokuratura zdążyła zabezpieczyć (przed ks Babiarzem) dyski, które chciał zabrać.
  doceń 4
 • Spoko
  12.04.2019 08:37
  Wiosna, wiosna i ... po Wiośnie. :(
  doceń 6
 • Bezimienny
  12.04.2019 08:39
  Bezimienny
  Gościu z 7:48, jeśli były tam tak ważne dla prokuratury dokumenty, to mogła je zabrać już dawno. Albo osobiście mogła je do prokuratury zanieść pani Sadzik. Jak znam życie to nie o kwity na ks Stryczka tu chodziło, ale o wrażliwe dane, które - jak wynika z sądowego wyroku - znalazły się na parę miesięcy w rękach człowieka, który nie miał prawa nimi zarządzać. Pani Sadzik i spółka na odchodnym mogą je zabrać i sprzedać (nie posądzam, to tylko pokazanie możliwości), a odpowiadałby za to ks. Babiarz, który już powinien tym zarządzać. I tak to zdaje się ks. Babiarz właśnie tłumaczył, tylko niewielu go słuchało obłudnie oburzając się na styl, w jakim to zrobił. • KOFFi
  12.04.2019 14:02
  w tej sytuacji najbardziej pokrzywdzeni są pracownicy. ich nikt o zdanie nie zapyta. jeśli prezesem zostaje przyjaciel byłego szefa, to chyba nie czują się bezpiecznie. A że nie ma ludzi niezastąpionych ....
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama