Nowy numer 29/2021 Archiwum

Ks. Babiarz wpisany do KRS jako prezes Stowarzyszenia "Wiosna"

Ks. Grzegorz Babiarz, psychoterapeuta, wykładowca akademicki i współpracownik ks. Jacka Stryczka, został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako prezes Stowarzyszenia "Wiosna" w Krakowie.

Kto jest prezesem stowarzyszenia, które zasłynęło projektem Szlachetna Paczka, nie było wiadomo od lutego. Joanna Sadzik przychodziła do pracy i uważała, że jest prawomocnym prezesem. Ks. Grzegorz Babiarz również sądził, że jest prezesem, ale nie przychodził do budynku stowarzyszenia.

We wrześniu ubiegłego roku, kiedy Onet opublikował reportaż, z którego wynikało, że ks. Jacek Stryczek stosował mobbing wobec pracowników "Wiosny", prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego naruszenia praw pracowniczych, a ks. Stryczek podał się do dymisji.

W miejsce ks. Stryczka na prezesa została powołana Joanna Sadzik, ówczesna szefowa Szlachetnej Paczki. 4 lutego walne zgromadzenie "Wiosny" odwołało J. Sadzik i powołało na prezesa ks. G. Babiarza, psychoterapeutę, wykładowcę, współpracownika ks. Stryczka. 11 lutego walne zgromadzenie, w innym niż poprzednio składzie, przywróciło J. Sadzik i jej zarząd. To działanie w marcu sąd, na wniosek ks. Babiarza, uznał za bezprawne i nakazał wykreślenie Sadzik i jej zarządu z KRS. 

W poniedziałek ks. Grzegorz Babiarz w asyście pełnomocników i ochroniarzy wszedł do siedziby Stowarzyszenia "Wiosna". Jego sposób działania został skrytykowany w oświadczeniu opublikowanym przez kurię metropolitalną w Krakowie.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama