Nowy numer 23/2020 Archiwum

Kard. Dziwisz: Łączymy się z całym narodem francuskim

- Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie - powiedział krakowski metropolita senior na wieść o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu.

Kardynał Dziwisz wyznał, że wiadomość o pożarze "drogiej i bliskiej" katedry Notre Dame przyjął z ogromnym bólem. Wspomniał podróż Ojca Świętego Jana Pawła II i jego przemówienie do narodu francuskiego przed świątynią, która jest symbolem chrześcijańskiej Europy.

- Polska była zawsze bliska Francji, a Francja Polsce, tym bardziej dziś przeżywamy tę tragedię. Łączymy się z całym narodem francuskim, wyrażając naszą bliskość i współczucie - powiedział sekretarz Jana Pawła II. Dodał, że osobiście łączy się również z arcybiskupem Paryża, wyrażając swój ból i wspominając wszystkich jego poprzedników, zwłaszcza kard. Vingt-Trois i kard. Lustigera.

- Cóż nam zostaje? Wielka modlitwa, wyrazy współczucia, a potem wsparcie, aby ta katedra, symbol chrześcijaństwa, wkrótce została odnowiona - podkreślił hierarcha. - Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie - powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama