Nowy numer 44/2020 Archiwum

W Krakowie na Wawelu rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie"

Inaugurację tej kampanii dobra w 99. rocznicę urodzin Jana Pawła II poprzedziło ogłoszenie wyników 15. Konkursu Papieskiego.

Dominikanin o. Maciej Zięba, pomysłodawca projektu "Dar na Stulecie", tłumaczy, że pokolenie "50+" zawdzięcza papieżowi Polakowi wiele pięknych chwil. Czas więc, by każdy zaczął spłacać ten dług wdzięczności i przekazywać duchowe i narodowe dziedzictwo zawarte w nauczaniu Ojca Świętego kolejnym pokoleniom. W jaki sposób? Na przykład zachęcając do czynienia, wspierania i pomnażania dobra dedykowanego następnie Janowi Pawłowi II. W ten sposób Polacy mogą zacząć budować solidarność ponad wszelkimi podziałami, która będzie przygotowaniem do obchodów 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego.

- Liczą się każda inicjatywa i każdy człowiek, który podejmie konkretne zobowiązanie i podda innym ciekawy pomysł do realizacji. Może to być zarówno wolontariat, ufundowanie stypendiów dla zdolnych uczniów, zupy dla ubogich, jak również zasadzenie przy przedszkolu 100 bratków tworzących napis "Jan Paweł II" czy modlitwa w jakiejś intencji, którą obieca np. ciężko chory człowiek - opowiada. - Projekt będzie służył przypomnieniu nauczania Jana Pawła II - jego spojrzenia na Kościół, ojczyznę, na rolę kapłaństwa, relację między państwami, dialog międzyreligijny, znaczenie rodziny, wspólnoty, pracy ludzkiej i wiele innych spraw. To prawdziwa kopalnia złota - zachęca o. Zięba.

By włączyć się w akcję, wystarczy wejść na stronę www.darna100.pl, znaleźć zakładkę "Dołącz do projektu", poprzez specjalny formularz zgłosić swoją inicjatywę lub skorzystać ze znajdujących się tam propozycji, podać informacje, które pozwolą umiejscowić dar na mapie w Polsce i wysłać zgłoszenie.

Wszystkie inicjatywy zostaną spisane w księdze, która 18 maja 2020 r. będzie złożona w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama