Nowy numer 3/2021 Archiwum

100 tys. zł dla sześcioraczków z Tylmanowej

O przekazaniu pieniędzy z wojewódzkiego budżetu zdecydował Sejmik Województwa Małopolskiego.

Jak informuje Michał Drewnicki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, uchwała została przyjęta jednogłośnie. Pieniądze z budżetu województwa otrzyma gmina Ochotnica Dolna, która będzie pośrednikiem w ich przekazaniu rodzinie sześcioraczków.

- W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Gratulacje i serdeczne słowa to miłe gesty, którym powinna towarzyszyć realna pomoc. Dlatego zdecydowaliśmy o przekazaniu rodzinie kwoty 100 tys. zł. Liczymy, że ułatwi to rodzicom odnalezienie się w nowej sytuacji - powiedział marszałek województwa Witold Kozłowski. Zapowiedział także dalszą pomoc rodzinie sześcioraczków.

Urodzone 20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim sześcioraczki to cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Ze wsparciem dla ich rodziców - Klaudii i Szymona Marców - zgłosiło się już m.in. miasto Kraków, które udostępniło im mieszkanie na czas pobytu dzieci w szpitalu. Z kolei premier Mateusz Morawiecki przekazał rodzinie Marców 9-osobowy samochód, kupiony z pieniędzy Fundacji PKO BP i Fundacji PFR.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama