Nowy numer 23/2020 Archiwum

100 tys. zł dla sześcioraczków z Tylmanowej

O przekazaniu pieniędzy z wojewódzkiego budżetu zdecydował Sejmik Województwa Małopolskiego.

Jak informuje Michał Drewnicki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, uchwała została przyjęta jednogłośnie. Pieniądze z budżetu województwa otrzyma gmina Ochotnica Dolna, która będzie pośrednikiem w ich przekazaniu rodzinie sześcioraczków.

- W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Gratulacje i serdeczne słowa to miłe gesty, którym powinna towarzyszyć realna pomoc. Dlatego zdecydowaliśmy o przekazaniu rodzinie kwoty 100 tys. zł. Liczymy, że ułatwi to rodzicom odnalezienie się w nowej sytuacji - powiedział marszałek województwa Witold Kozłowski. Zapowiedział także dalszą pomoc rodzinie sześcioraczków.

Urodzone 20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim sześcioraczki to cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Ze wsparciem dla ich rodziców - Klaudii i Szymona Marców - zgłosiło się już m.in. miasto Kraków, które udostępniło im mieszkanie na czas pobytu dzieci w szpitalu. Z kolei premier Mateusz Morawiecki przekazał rodzinie Marców 9-osobowy samochód, kupiony z pieniędzy Fundacji PKO BP i Fundacji PFR.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama