Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kraków. Pierwszy pacjent z koronawirusem

W nowohuckim Szpitalu im. S. Żeromskiego przebywa pacjent, u którego stwierdzono obecność koronawirusa. To pierwszy do tej pory przypadek w Krakowie i Małopolsce, 12. zaś w całym kraju.

Informację tę potwierdził dyrektor szpitala Jerzy Friediger. Pacjent ma ponad 60 lat. Przebywał niedawno na nartach w północnych rejonach Włoch, gdzie występuje wiele przypadków zakażenia koronawirusem. Do placówki zgłosił się w sobotę wieczorem. Według oceny szpitala, jego stan jest stabilny.

Na godz. 12.30 zapowiedziano konferencję prasową w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w związku z koronawirusem.

Koronawirus SARS-CoV-2, którego źródło znajduje się w mieście Wuhan w środkowych Chinach, wywołuje chorobę COVID-19, której objawy są niekiedy podobne do grypy. Na całym świecie jest już wiele ofiar śmiertelnych tej choroby.

Czytaj także:

Nie możemy bagatelizować koronawirusa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama