Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zakażenie koronawirusem potwierdzone wśród personelu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

W związku z tym Szpital Uniwersytecki zamyka kolejne oddziały i wstrzymuje przyjęcia na wszystkie oddziały kliniczne.

Badania laboratoryjne potwierdziły następne dwa przypadki zarażenia koronawirusemm - u pacjenta i pracownika SU.

Od poniedziałku 23 marca zostały więc zamknięte znajdujące się przy ul. Jakubowskiego 2 kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - Oddział Kliniczny Nefrologii i Dializoterapii wraz ze Stacją Dializ oraz Oddział Kliniczny Angiologii.

"W związku z tym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2" - informuje dyrekcja SU.

- Z uwagi na to, że Stacja Dializ realizuje procedury ratowania zdrowia i życia, musi działać normalnie, ale wprowadzono tam dodatkowe środki ostrożności podczas transportu pacjentów i wykonywania świadczeń - tłumaczy Maria Włodkowska, rzecznik SU.

Co ważne, do czasu zakończenia kwarantanny zostały wstrzymane wszystkie przyjęcia (poza tymi ratującymi życie) na wszystkie oddziały kliniczne.

Z kolei w niedzielę 22 marca Szpital Uniwersytecki poinformował, że koronawirusa stwierdzono u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii. Zarówno ten, jak i sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii zostały zamknięte. Przebywających tam pacjentów i personel również objęto kwarantanną.

Przypominamy też, że wciąż trwa #Grunwald2020, czyli akcja zaopatrywania Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w niezbędny sprzęt ochrony osobistej (gogle, przyłbice, kombinezony, maski, itd.), którego wciąż potrzeba.

Przeczytaj także:

Trwa akcja #Grunwald2020 dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama