Nowy numer 22/2020 Archiwum

Krakowscy franciszkanie uczczą urodziny papieża seniora Benedykta XVI

Benedykt XVI kończy dziś 93 lata.

Z tej okazji w czwartek 16 kwietnia w bazylice oo. franciszkanów w Krakowie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji jubilata. Będzie jej przewodniczył ks. prof. Robert Woźniak, jeden z najlepszych znawców myśli i nauczania Benedykta XVI. Eucharystia będzie transmitowana na kanale YouTube oo. franciszkanów (KLIK).

Co więcej, w ostatnich dniach na placu franciszkańskim, naprzeciw okna papieskiego, została zamontowana ławka dedykowana Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI. Zdobią ją motywy słoneczników Stanisława Wyspiańskiego z bazyliki św. Franciszka, a także napis: "Bądźcie świadkami piękna Boga". Słowa te zostały zaczerpnięte z przemówienia Benedykta XVI do franciszkanów, które wygłosił w 2009 r. w Castel Gandolfo z okazji 800-lecia Zakonu św. Franciszka.

Na ławce, w nawiązaniu do upodobań muzycznych Benedykta XVI, znajduje się również fragment zapisu nutowego jednej z Mszy św. Jana Sebastiana Bacha.

Ławki na placu przed franciszkańską bazyliką mają już wszyscy trzej papieże, którzy przemawiali z okna przy Franciszkańskiej 3 podczas swoich wizyt apostolskich w Polsce. Ławki projektował Andrzej Górnisiewicz. Więcej o papieskich ławkach pisaliśmy w tekście "Gościu, siądź i... buduj relacje" (opublikowanym w "Gościu Krakowskim nr 37 /2018).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama