Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pogrzeb Anny Krajewskiej

Znane są już szczegóły pogrzebu Anny Krajewskiej, przez 40 lat związanej z Pieszą Pielgrzymką Krakowską. Zmarła 16 grudnia w Krakowie w wieku 62 lat, po długiej i ciężkiej chorobie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 22 grudnia w Gorlicach (diecezja rzeszowska), rodzinnym mieście zmarłej. Będzie im przewodniczył ks. prałat Stanisław Ruszel, proboszcz parafii farnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. O godz. 11.45 w świątyni parafialnej - bazylice pw. NMP (pl. Kościelny 1) rozpocznie się Różaniec w intencji zmarłej, od godz. 12.30 zostanie zaś odprawiona Msza św. Po jej zakończeniu kondukt pogrzebowy przejdzie na cmentarz parafialny (ul. Karwacjanów). Urna z prochami zostanie złożona do grobu rodzinnego.

Udział w pogrzebie zapowiedziało wielu przyjaciół zmarłej z PPK m.in. ks. Jan Przybocki, wieloletni główny koordynator pielgrzymki, ks. Jacek Pierwoła, obecny główny koordynator, Andrzej Bac, koordynator PPK oraz przewodnicy poszczególnych wspólnot pielgrzymkowych. - Zapraszamy do udziału w pogrzebie Ani wszystkich, którzy ją znali i której pamięć jest im droga. Tych zaś, którzy nie będą w stanie dotrzeć do Gorlic, prosimy o modlitwę w jej intencji - powiedział A. Bac.

Czytaj także:

Zmarła Anna Krajewska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy