Nowy Numer 16/2024 Archiwum

W intencji beatyfikacji Janosa Esterházyego

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 2 marca spotkanie modlitewne "Świadectwo męczenników fundamentem jedności" w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jánosa Esterházyego (1901-1957) oraz pojednania narodów Europy Środkowowschodniej.

Spotkanie odbędzie się w związku z przypadającą w marcu 67. rocznicą męczeńskiej śmierci sługi Bożego oraz 5. rocznicą rozpoczęcia jego procesu beatyfikacyjnego w archidiecezji krakowskiej.

Na  godz. 12 zaplanowano Mszę św. w kaplicy św. Faustyny w dolnej bazylice. Intencje Mszy św.: o beatyfikację sługi Bożego J. Esterházyego, dziękczynienie za męczenników Europy Środkowej, o pojednanie między narodami Europy Środkowowschodniej, o pokój w Ukrainie i w Ziemi Świętej. Po Mszy św. wykład "Naszym znakiem jest krzyż" - o potrzebie integracji duchowej Europy Środkowej - wygłosi dr Pavol Mačal. Uczestnicy spotkania wezmą także udział o godz.15 w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Do udziału w spotkaniu zaprasza ks. dr Józef Łucyszyn CM, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym sługi Bożego J. Esterházyego.

O postaci J. Esterházyego i rozpoczęciu w 2019 r. jego procesu beatyfikacyjnego piszemy szerzej na następnej stronie.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy