• facebook
 • rss
 • Kardynał i siostra Radość zapraszają na ŚDM

  Bogdan Gancarz

  dodane 12.04.2015 13:20

  W Łagiewnikach kard. Dziwisz zaprosił pielgrzymów na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

  - Już dziś zachęcam wszystkich do otwarcia się na tych, którzy będą przybywać do naszego kraju i naszego miasta w pod koniec lipca przyszłego roku. Zachęcam do modlitwy i duchowego przygotowania na Światowe Dni Młodzieży - powiedział metropolita krakowski w trakcie polowej Mszy św. odprawionej 12 kwietnia przy bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

  Przypomniał, że ŚDM będą przebiegały pod znakiem Bożego Miłosierdzia.

  - Tu w Krakowie, będziemy dzielić się tym, co mamy najcenniejsze, naszą wiarą w Jezusa Chrystusa. Będziemy dzielić się Bożym miłosierdziem, które w tym miejscu objawiło się św. Faustynie i przez Jana Pawła II zostało przekazane całemu światu jako znak nadziei dla znękanej wojnami ludzkości - dodał kard. Dziwisz.

  Do zaproszeń na ŚDM przyłączają się również siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik.

  - To będzie również radosne święto Miłosierdzia - zachęcała co udziału w ŚDM s. Gaudia   - To będzie również radosne święto Miłosierdzia - zachęcała co udziału w ŚDM s. Gaudia Bogdan Gancarz /Foto Gość - Dzisiejsze święto jest czasem wielkiej radości. Tę radość będziemy przeżywać tutaj również w trakcie przyszłorocznych lipcowych Światowych Dni Młodzieży. Te dni będą zaś ściśle z miłosierdziem związane. Ich hasłem będą bowiem słowa Chrystusa z Kazania na Górze: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Spotkajmy się więc wtedy w tej radości - mówiła z uśmiechem do pielgrzymów zgromadzonych w bazylice siostra o znaczącym imieniu Gaudia co po łacinie znaczy „Radość”.

  Tysiące pielgrzymów przychodziły zaś 12 kwietnia do sanktuarium  już od świtu. Niektórzy byli tu nawet w nocy z 11 na 12 kwietnia, by o północy modlić się w trakcie Mszy św. odprawionej w bazylice przez ks. bp. Jana Zająca, honorowego kustosza sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

  Ci, którzy nie mogli się zmieścić w samej bazylice, modlili się na zewnątrz, gdzie na telebimie przekazywano bezpośrednio obraz z wnętrza świątyni. Pielgrzymi szli i szli bez końca.

  Przy wiodącej do sanktuarium ulicy św. Faustyny oraz w innych miejscach stali harcerze wręczający wszystkim przychodzącym „pakiety pielgrzyma”, zawierające informacje o święcie Miłosierdzia oraz egzemplarz czasopisma „Iskra Miłosierdzia” wydawanego przez sanktuarium.

  - Cieszymy się, że możemy być pomocni jako wolontariusze w tak szczytnej akcji informacyjnej - powiedzieli Anna Nowakowska z 15. Podgórskiej Gromady Zuchowej „Zielone Bractwo” oraz Krzysztof Pasternak i Rafał Włodarczyk z 3. Podgórskiej Drużyny Harcerzy „Wilki”.

  W Niedzielę Miłosierdzia w Łagiewnikach nie brakowało także innych wolontariuszy. Byli ratownicy  z Maltańskiej Służby Medycznej, wolontariusze ze Stowarzyszenia Św. Łazarza „Lazarus” oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

  - Patrolujemy teren sanktuarium i okolice, by w razie potrzeby pomóc osobom, które zasłabły - tłumaczyli Justyna Zapotoczna, Tomasz Jędrzejczyk i Kamil Strzelecki z „Lazarusa”.

  - A naszym zadaniem jest pomoc służbie porządkowej sanktuarium w trakcie dzisiejszych uroczystości - wyjaśnili druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Świątniki Górne: Bartłomiej Matoga i Andrzej Pyrtek z Olszowic oraz Miłosz Pamuła i Daniel Ryś z Rzeszotar.

  Na pielgrzymów zmierzających do sanktuarium czekali także młodzi wolontariusze Fundacji PRO-prawo do życia.

  "Podpisz się za życiem" - apelowali przez megafony.

  - Zbieramy podpisy pod społecznym projektem ustawy zakazującej aborcji - powiedziała Anna Trutowska, studentka UJ, koordynatorka akcji.

  Przeczytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół