• facebook
 • rss
 • Pożegnanie Heleny Kmieć

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 18.02.2017 10:00

  Dziś i jutro odbędą się uroczystości pogrzebowe wolontariuszki misyjnej, zamordowanej pod koniec stycznia w Boliwii.

  Uroczystości potrwają dwa dni. W sobotę o godz. 19.30 rozpocznie się Msza św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini. Po Mszy św. odbędzie się czuwanie modlitewne Wolontariatu Misyjnego "Salvator", które zakończy Apel Jasnogórski. W modlitwie wezmą udział wolontariusze z całej Polski.

  W niedzielę pogrzebowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 15 w kościele św. Barbary w Libiążu – w tej świątyni Helena została ochrzczona, przyjęła pierwsza komunię świętą oraz sakrament bierzmowania.

  Eucharystii będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, w koncelebrze m.in. bp. Jana Zająca (brat dziadka Heleny). Kazanie wygłosi ks. Franciszek Ślusarczyk, kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, który znał ją od wielu lat. Po Mszy św. ciało Heleny zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym, znajdującym się nieopodal kościoła.

  Oprawę muzyczną uroczystości zapewni schola Albertinum wraz z przyjaciółmi i nauczycielami z Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Dyrygować będzie prof. Krystyna Krzyżanowska-Łoboda, a na organach zagra Wojciech Różak.

  Rodzina i przyjaciele Heleny proszą, by zamiast kwiatów i zniczy złożyć ofiarę dla dzieci, którymi miała się ona opiekować w Boliwii. Zachęcają też do wspólnej modlitwy i przyjęcia Komunii Świętej w intencji zmarłej.

  Pogrzeb będzie miał również charakter państwowy. Premier Beatę Szydło reprezentować będzie szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół