Nowy numer 21/2018 Archiwum

Młody Kościół w Arenie

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się drugie spotkanie "Młodzi i Miłosierdzie".

Hasłem imprezy, na którą zaproszeni są gimnazjaliści (28 marca) i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (29 marca), będą słowa: "Ja cię nie potępiam".

- Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi: "Ja cię nie potępiam" - mówi bp Grzegorz Ryś, inicjator wydarzenia. - To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć - wyjaśnia.

Gośćmi spotkania - obok bp. Rysia - będą m.in. Ireneusz Krosny oraz raper Tau. Zapisy na odbywają się przez stronę internetową: mlodziimilosierdzie.pl.

Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tys. młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego dla młodzieży z Krakowa.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma