Nowy numer 24/2018 Archiwum

Helena Kmieć będzie mieć swoją ulicę

Uchwałę w tej sprawie podjęli 18 sierpnia radni Libiąża, rodzinnej miejscowości zamordowanej w styczniu tego roku wolontariuszki misyjnej.

Zgodnie z decyzją radnych, imię Heleny Kmieć otrzyma dotychczasowa ul. Kościelna. Podczas tej samej sesji radni Libiąża nadali Helenie tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

- Mam nadzieję, że życie Helenki będzie dla nas przykładem i wskazówką na naszej drodze do wieczności - mówiła podczas sesji Bogumiła Latko, przewodnicząca rady. Akt nadania honorowego obywatelstwa przekazała ona obecnym na sesji rodzicom wolontariuszki.

- Misjonarze są nie tylko głosicielami i świadkami wiary wśród ludzi, którzy nie znają Boga, ale i ambasadorami polskości - podkreślał ks. Michał Kliś, proboszcz libiąskiej parafii Przemienienia Pańskiego. Jak wyjaśniał, wybór akurat ulicy Kościelnej wynikał m.in. z tego, że to przy niej znajduje się szkoła Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, którą ukończyła H. Kmieć.

- Przykład jej życia będzie przypominał zarówno uczniom KSW, jak i wszystkim mieszkańcom o uniwersalnych wartościach, zrealizowanych w postawie solidarności, otwartości i gotowości niesienia pomocy innym nawet wtedy, kiedy jest to związane z niebezpieczeństwem utraty własnego życia - mówił ks. Kliś.

Podkreślał także, że takie wydarzenia, jak piątkowe posiedzenie Rady Miasta, na pewno odegrają rolę w procesie beatyfikacyjnym Heleny, który - jak mówił ks. Kliś - prawdopodobnie rozpocznie się 5 lat po jej śmierci.

Helena Kmieć pochodziła z Libiąża. Pracowała jako stewardessa. Do Boliwii pojechała na początku roku, w ramach Wolontariatu Misyjnego Salwator, prowadzonego przez księży salwatorianów. Została zamordowana pod koniec stycznia w miejscowości Cochabamba.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Gość
  18.08.2017 22:29
  Przykro mi, ale całkowicie się z tą decyzją nie zgadzam!
  doceń 0
 • Gość
  18.08.2017 22:40
  Uważam cały ten szum wokół tej Pani za zbędny. Na własną odpowiedzialność pojechała do Boliwii, która jest uznana za teren niebezpieczny ze wzgl. na napady na tle rabunkowym i gangi. Wśród nas jest wielu ludzi świętych, a nie każdy dostanie swoją ulicę...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma