Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna" podał się do dymisji

Ta decyzja jest reakcją na nagłą zmianę na stanowisku prezesa stowarzyszenia, którym został ks. Grzegorz Babiarz zastępując Joannę Sadzik.

Co więcej, nowe władze stowarzyszenia po nieoczekiwanych zmianach w zarządzie nie spodziewały się tak dużego oporu ze strony wolontariuszy i wszystkich związanych ze Szlachetną Paczką. A ci chcą walczyć o przywrócenie Joanny Sadzik na stanowisko prezesa "Wiosny".

Taką wiadomość podało w środę wieczorem radio RMF FM, jednak informacja ta nie jest oficjalnym stanowiskiem "Wiosny".

Mimo prób naszej redakcji nie udało się skontaktować z zarządem "Wiosny" - w stowarzyszeniu nikt nie odbiera telefonu, milczy również komórka byłej prezes Joanny Sadzik.

Przypomnijmy. W poniedziałek wieczorek walne zgromadzenie zarządu "Wiosny" w pierwszej minucie obrad odwołało Joannę Sadzik z funkcji prezesa stowarzyszenia. Za drzwiami czekał już ks. Grzegorz Babiarz, dobry znajomy ks. Jacka Stryczka, założyciela "Wiosny" i pomysłodawcy Szlachetnej Paczki. We wrześniu ub. roku złożył on dymisję z tego stanowiska po tym, jak został oskarżony o mobbing.

Krakowska Prokuratura Okręgowa wciąż prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Gość
  06.02.2019 19:54
  Brawo! Nie powinno być zgody na takie manewry jakie zadziały się w poniedziałek!
  doceń 25
 • Katolik k
  06.02.2019 20:49
  Nic dobrego z tego nie wyniknie.
  doceń 7
 • Andy
  06.02.2019 21:28
  Państwowa Inspekcja Pracy nie wykryła uchybień w kierowaniu przez ks. Stryczka stowarzyszeniu. To był pucz na Stryczku. Teraz sytuacja się odwróciła.
  doceń 4
 • Gość
  07.02.2019 08:53
  Jaki pucz? Ks. Stryczek zachował się bardzo ok, usuwając z zarządu do momentu wyjaśnienia zarzutów. Niestety, wygląda na to, że utrata władzy nie została przyjęta z ewangeliczną pokorą i (kumpel) ksiądz został zainstalowany bez przestrzegania jakichkolwiek zasad obowiązujących w organizacjach, które obracają (cudzymi) pieniędzmi i powinny przestrzegać pewnych, ustalonych reguł. No i cal- PR wziął w łeb. I znowu trochę pychy zepsuło dobre dzieło. Szkoda.
  doceń 9

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL