Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wojewoda małopolski: Trzy osoby poszukiwane po burzy w Tatrach

Do trzech spadła liczba osób poszukiwanych po gwałtownej burzy, która w czwartek przeszła nad Tatrami.

Jak zaznaczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik, policja przez całą noc i poranek weryfikowała informacje napływające od właścicieli podhalańskich ośrodków wypoczynkowych o turystach, którzy nie wrócili do tych obiektów. Początkowo było to 16 osób, potem 9, a obecnie policja podaje, że poszukiwane są 3 osoby.

- Tutaj sprawa jest bardzo dynamiczna dlatego, że oczywiście mogą być telefony od bliskich, którzy wiedzą, że jakaś osoba pojechała do Zakopanego i mogła być w tym czasie w górach. Policja bardzo intensywnie pracowała i pracuje dalej nad ustaleniem miejsca pobytu tych osób - zaznaczył P. Ćwik.

Działania służb ratowniczych - zapewnił wojewoda - będą prowadzone do skutku, czyli dotąd, aż będzie pewność, że wszystkie osoby, które zostaną zgłoszone jako zaginione, zostaną odnalezione.

- Dzisiaj grupa policjantów wyruszyła na szlaki w Tatry, aby pozbierać rzeczy osób, które były poszkodowane i były transportowane. Jednocześnie policja w ramach swoich działań patroluje szlaki - mówił wojewoda. - Również TOPR zadysponował śmigłowiec, który patroluje z powietrza Tatry i w następstwie ewentualnych zgłoszeń pilotów będą podejmowane działania ze strony ratowników.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama