Pogrzebowa Msza św. zostanie odprawiona w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.
To właśnie Marek Fryźlewicz wymyślił wystawę Chagalla w Galerii "Jatki" w 2000 r., czyli w czasach, gdy takie wystawy odbywały się tylko wielkich miastach. - Potem mocno wspierał wystawę Picassa, był częstym bywalcem na wernisażach. Pomimo, że mówił, że nie zna się na sztuce, zawsze rozmawiał z artystami, autorami wystaw. Zawsze też honorował nasze galeryjne urodziny, a przez ostatnich parę lat, w swych prelekcjach, przypominał tu o znaczących, ale już zapomnianych postaciach związanych z Nowym Targiem i naszym regionem. Na tych spotkaniach zazwyczaj brakowało miejsca. W tym roku planował jeszcze 4 albo 5 spotkań - dodaje A. Dziubas.
Marek Fryżlewicz zmarł 13 maja - dwa dni po tym, jak poczuł się źle uczestnicząc w sesji Rady Miasta Nowego Targu. Trafił wtedy do szpitala. Urząd burmistrza pełnił przez 18 lat (1996-2014). Obecnie był radnym miejskim. Miał 60 lat.
Warto dodać, że niedawno, w marcu br., abp Marek Jędraszewski przyznał Markowi Fryźlewiczowi złoty Medal Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla archidiecezji krakowskiej.
Pogrzeb Marka Fryźlewicza odbędzie się w sobotę 16 maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie kondukt ruszy na stary cmentarz komunalny. W związku z pandemią, zmarłego będzie można także pożegnać stając (z zachowaniem zasad sanitarnych) wzdłuż trasy konduktu (ul. Królowej Jadwigi, Szaflarska, Rynek, św. Anny, Zacisze).
Przeczytaj także:
Ks. Andrzej Fryźlewicz był kapłanem maksymalnie oddanym Jezusowi
Nie żyje ks. Jan Fryźlewicz, proboszcz parafii św. s. Faustyny w Naprawie