Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Kolędujmy Dzieciątku!

Kolędujmy Dzieciątku! przejdź do galerii

Już 6 stycznia, przez Kraków przemaszeruje 5. Orszak Trzech Króli. Na jego zakończenie usłyszymy prapremierę hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

 
Danuta i Tomasz Soczówkowie Świętą Rodziną byli już dwa lata temu. Wtedy Jezusa grała... ich córeczka, Zosia Monika Łącka /Foto Gość

Orszak czerwony (europejski) wyruszy z Wawelu po Mszy św. odprawionej o godz. 10. Przewodniczyć jej będzie kard. Stanisław Dziwisz, który następnie powita króla „czerwonego” i jego dwór, a potem - jako gospodarz królewskiego wzgórza - poprowadzi go na Rynek Główny.

Na czele orszaku niebieskiego, który o godz. 11 wyruszy z placu Matejki, pójdzie król afrykański. Ten człon orszaku przejdzie ul. Floriańską, a pochód rozpocznie Msza św. o 9.30 w kościele św. Floriana.

- W 2014 roku w krakowskich orszaku wzięło udział ok. 25 tys. osób, a scena była tak ustawiona, że tylko część z nich mogła widzieć, co się na niej dzieje. Dlatego tym razem finał orszaku odbędzie się pod ratuszem. To właśnie tam przyjdą Trzej Królowie prowadzeni przez kardynała, by pokłonić się Świętej Rodzinie i Dzieciątku - opowiada Robert Kowalski, jeden z organizatorów orszaku.

Przed sceną na dwóch podwyższeniach zostaną też przedstawione scenki jasełkowe, a w samo południe, na zakończenie orszaku, odbędzie się również prapremiera hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Warto dodać, że w małych rycerzy i dwórki znów wcielą się uczniowie krakowskich szkół, w straży orszaku będą ojcowie przebrani za pasterzy.

Orszak, jak co roku, będzie miał również wymiar charytatywny - na jego trasach będzie można wesprzeć Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzone przez braci kapucynów. Cały dochód z kwesty zostanie przeznaczony na dofinansowanie mieszkań wspieranych.


6 stycznia Orszaki Trzech Króli przejdą także ulicami:

  • Skawiny - "Oddajmy Panu pokłon!"
  • Zakopanego, Rabki i Chochołowa - "Górale podążą za Trzema Królami"
  • Wieliczki i Myślenic - "Pokłonią się Trzej Królowie"
  • Lanckorony i Makowa Podhalańskiego - "Korony z głów!"
  • Niepołomic i Kłaja - "Z kościoła do Zamku Królewskiego"
« ‹ 1 2 › »
Orszak Trzech Króli w Krakowie 2013 r.

WIARA.PL DODANE 04.01.2015 AKTUALIZACJA 04.01.2015

Orszak Trzech Króli w Krakowie 2013 r.

​W Krakowie każdy z Trzech Króli prowadził swój orszak z innego miejsca miasta. Spotkali się na Rynku Głównym, by oddać pokłon Świętej Rodzinie. Zdjęcia: Monika Łącka /Foto Gość, Grzegorz Kozakiewicz  
Orszak Trzech Króli w Krakowie 2014 r.

WIARA.PL DODANE 04.01.2015 AKTUALIZACJA 04.01.2015

Orszak Trzech Króli w Krakowie 2014 r.

​Ulicami Starego Miasta przeszedł 4. krakowski Orszak Trzech Króli. Zdjęcia: Monika Łącka /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Monika Łącka

|

GOSC.PL

publikacja 04.01.2015 13:16

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KRAKÓW
  • ORSZAK
  • ORSZAK TRZECH KRÓLI

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Chełmoński. Monumentalna wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie pokazuje artystę o wielu obliczach
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Chełmoński. Monumentalna wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie pokazuje artystę o wielu obliczach
  • Ukraińcy w pracy. Ilu ich jest? W jakich sektorach znajdują zatrudnienie? Jak ich obecność wpływa na polski budżet?
    • Polska
    • Szymon Babuchowski
    Ukraińcy w pracy. Ilu ich jest? W jakich sektorach znajdują zatrudnienie? Jak ich obecność wpływa na polski budżet?
  • Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X