Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odliczanie do kanonizacji

Na dziedzińcu krakowskiej kurii specjalny zegar odlicza dni do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Do Krakowa zegar został przywieziony już w styczniu i początkowo miał stać w Oknie Papieskim. Byłby wtedy widoczny z ul. Franciszkańskiej. – Ludzie domyślą się, co on oznacza, jeśli będzie stał tuż obok portretu papieża – mówił podczas jego uruchomienia kard. Stanisław Dziwisz.

Jak podkreślił, zegar ma szanse wzbudzić zainteresowanie zwłaszcza dzieci. – Chodzi też o chwilę refleksji, zadumy – dodał metropolita krakowski.

Później zegar trafił na dziedziniec kurii, nadal jednak znajduje się obok papieskiego wizerunku - stoi bowiem u stóp pomnika Jana Pawła II.

Odliczanie do dnia kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII trwa także na krakowskich "Białych Morzach", w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Tam elektroniczny zegar został umieszczony na wieży widokowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.