Nowy numer 12/2023 Archiwum

Papież i Cracovia

Wśród wydarzeń związanych z kanonizacją Jana Pawła II znajdzie się również wydarzenie sportowe - mecz piłkarski.

Dwa dni po uroczystościach kanonizacyjnych, 29 kwietnia, na stadionie MKS Cracovia przy ul. Kałuży, rozegrany zostanie charytatywny mecz. Obecny skład drużyny zmierzy się z piłkarzami, którzy grali w Krakowie w sezonie 2004/2005 i w styczniu 2005 roku odwiedzili Jana Pawła II w Watykanie.

Dochód ze spotkania zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Organizatorzy meczu, czyli Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz MKS Cracovia SSA zapewniają, że we wtorkowy wieczór na Stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży nie zabraknie emocji.

– Cieszę się, że to spotkanie dojdzie do skutku. Chyba nie da się lepiej uczcić kanonizacji Jana Pawła II, jak właśnie rozgrywając takie zawody  – Andrzej Augustynek z TVP Kraków, jeden z pomysłodawców spotkania.

– Ja ciągle wracam pamięcią do naszej pielgrzymki do Ojca Świętego. Mecz i możliwość spotkania się z kolegami, z którymi miałem okazję być w Watykanie będzie świetną okazją do odświeżenia atmosfery tamtych dni – dodaje były piłkarz Cracovii Kazimierz Węgrzyn.

Trener Wojciech Stawowy podkreśla z kolei, że idea takiego spotkania chodziła mu głowie od dawna. – Chcemy uczcić fakt, że Jan Paweł II, nasz Wielki Kibic zostanie świętym – tłumaczy. – Liczę, że kibice licznie przyjdą, by uczcić pamięć Jana Pawła II, ale też by zobaczyć w akcji obecnych i byłych piłkarzy Cracovii.

Bilety – cegiełki w cenie 2 zł można nabywać w Punktach Obsługi Kibica przy stadionie Cracovii. Mecz rozpocznie się o symbolicznej dla klubu godzinie – 19.06. Przed rozpoczęciem rozgrywki odbędzie się prezentacja archiwalnych materiałów z wizyty piłkarzy Cracovii u Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.