Nowy numer 2/2021 Archiwum

Macie fantazję!

W Wielki Piątek kard. Stanisław Dziwisz odprawił w Kaplicy Męki Pańskiej w klasztorze oo. franciszkanów w Krakowie Drogę Krzyżową dla kleryków zakonnych i diecezjalnych. To kontynuacja tradycji zapoczątkowanej przez kard. Karola Wojtyłę.

W tym roku, na tydzień przed kanonizacją Jana Pawła II, bracia rozważali teksty napisane przez Karola Wojtyłę w 1976 roku, podczas jego rekolekcji wielkopostnych w Watykanie.

Rozpoczynając nabożeństwo, metropolita krakowski prosił Chrystusa, aby wierni, naśladując Jezusa w ostatniej Jego drodze, poznali cenę odkupienia i stali się godnymi udziału w owocach Jego męki, śmierci i zmartwychwstania.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również sportowcy-amatorzy, którzy z Polic k. Szczecina biegną do Rzymu na kanonizację papieża Polaka, odwiedzając po drodze miejsca związane z jego życiem i pracą.

Macie fantazję!   Sportowcy biegną do Rzymu już po raz drugi. Po raz pierwszy biegli na 80. urodziny Jana Pawła II o. Jan Maria Szewek Uczestnicy biegu (10 osób) przemieszczają się przez całą dobę – dwie osoby biegną, a jedna jedzie na rowerze; zmieniają się co dwie godziny. Do pokonania mają w sumie 2450 km.

Pod „oknem papieskim” spotkali się z kard. Dziwiszem, z którego rąk otrzymali błogosławieństwo i zapewnienie o modlitwie za nich.

„Macie fantazję, Bożą fantazję” – skomentował ich wyczyn metropolita krakowski.

Pielgrzymi biegną w dwóch intencjach. Pierwsza to dziękczynienie Bogu za cały pontyfikat Jana Pawła II, a druga to prośba przez wstawiennictwo świętego o uzdrowienie Klementynki Kowalskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.